Espor Takımlarımızda Haftanın Özeti

06.03.2019

Espor Takımlarımızda Haftanın Özeti

League of Legends Şampiyonluk Ligi 7. Hafta Sonuçları

League of Legends 2019 Kış Mevsimi 7. hafta mücadelelerine 8 maçlık galibiyet serisiyle lider olarak çıkan takımımız haftanın ilk karşılaşmasında Doğuş Üni Aurora ekibi ile karşı karşıya geldi. 2 Mart Cumartesi günü oynanan maça takımımız Irelia (Ruin), Nocturne (Kirei), Lissandra (Bolulu), Cassiopeia (Hades) ve Alistar (Japone) tercihleriyle başladı. Oyun başından sonuna kadar harita genelinde ve makro oyunda hakimiyeti elinde tutan oyuncularımız takım savaşlarında da üstün çıkan taraf olunca karşılaşmanın 33. dakikasında rakip üssü düşürerek 9. galibiyetine ulaştı. Maçın ardından izleyicilerin oylarıyla seçilen maçın adamı ise 2/2/22 KDA ve %80'lik skor katkısı yapan Bahadır “Japone” Çolak oldu. Haftanın ikinci karşılaşması ise 3 Mart Pazar günü Bursaspor Esports'a karşı oynandı. Mücadeleye 10. galibiyeti almak ve 5 hafta üst üste kazanarak “Penta” yapmak için çıkan takımımız Ryze (Ruin), Taliyah (Kirei), Zoe (Bolulu), Yasuo (Hades) ve Alistar (Japone) tercihleriyle sahne aldı. Mücadele boyunca her iki takımın da sürekli farklı oyunlar denediği karılaşma oldukça keyifli ve çekişmeli anlara tanıklık etti. Maçın 32. dakikasında alınan Baron ile birlikte oyuna iyice ağırlığını koyan takımımız mücadeleyi 35. dakikada bitirerek ve 10 maçta 10 galibiyet alarak büyük bir başarıya imza atmış oldu. Karşılaşmanın ardından 7/3/5 KDA ve %66.6'lık skor katkısı ile oyuncumuz Volkan “Hades” Dinçer ise maçın adamı seçildi!

League of Legends Akademi Ligi 7. Hafta Sonuçları

28 Şubat Perşembe günü oynanan Türkiye Akademi Ligi 7. Hafta birinci gün mücadelesinde rakibimiz Doğuş Üni Aurora Akademi oldu. Orta koridor oyuncumuz Blue'nun sınavlarının olmasından dolayı orta koridorda Bolulu'nun oynadığı karşılaşmada takımımız 27. dakikada 16-3'lük skorla kazanan taraf oldu. Haftanın ikinci karşılaşmasında ise rakibimiz Bursa Esports Akademi oldu. 1 Mart Cuma günü oynanan mücadelede ise oldukça üstün bir oyun sergileyen oyuncularımız mücadelenin 25. dakikasında 25-7'lik skorla rahat bir galibiyet alarak haftayı 2 de 2 yaparak tamamlamış oldu.

Şampiyonluk Ligi ve Akademi Ligi Fikstürü:

7 Mart Perşembe : 1907 Fenerbahçe Akademi - Galatasaray Akademi -TSİ: 21.00 8 Mart Cuma : Dark Passage Akademi - 1907 Fenerbahçe Akademi - TSİ: 20.00 9 Mart Cumartesi : 1907 Fenerbahçe - Galatasaray Espor - TSİ: 17:00 10 Mart Pazar: Dark Passage - 1907 Fenerbahçe - TSİ: 16:00

Zula Süper Lig 3. Hafta Sonuçları:

Zula Süper Lig 3. hafta mücadelesinde 2 Mart Cumartesi günü Oyun Hizmetleri ile karşı karşıya gelen takımımız serinin ilk maçını Safranbolu haritasında oynadı. Bombayı Kur tarafında oyuna başlamasına rağmen 0-4 gibi net bir skorla öne geçen takımımız iyi bir başlangıç sergiledi. Görev değişikliğine 3-6'lık üstünlükle giden oyuncularımız görev değişikliği sonrasında da iyi oyununa devam ederek serinin ilk maçını 4-10'luk rahat bir skorla kazanan taraf oldu. Serinin ikinci maçı ise Gaziantep haritasında oynandı. Serinin ikinci maçına Bombayı Durdur tarafında başlayan takımımız ilk raundu kaybetmesine rağmen sonrasında 3 raunt üst üste kazanarak skoru 3-1'e getirmesini bildi. Serinin ikinci maçında da 6-3'lük üstünlükle taraf değişikliğine giden oyuncularımız taraf değişikliği sonrası performansını devam ettirerek 10-6'lık skorla seride durumu 2-0'a getirdi ve galibiyete uzanan taraf oldu. Haftanın ikinci mücadelesinde rakibimiz Game of Future ekibi oldu. 3 Mart Pazar günü oynanan haftanın ikinci mücadelesinde serinin ilk maçı Safranbolu haritasında oynandı. Bombayı Durdur tarafında karşılaşmaya çıkan takımımız ilk üç raundu kaybetmesine rağmen 6 raunt üst üste kazanarak iyi bir geri dönüşe imza attı ve taraf değişikliğine 6-3'lük skorla gitmesini bildi. Taraf değişikliği sonrasında da bu başarılı performansını sürdüren oyuncularımız 10-7'lik skorla serinin ilk maçını kazandı. Serinin ikinci maçı ise Gaziantep haritasında oynandı. Taraf değişikliğine 5-4'lük Game of Future ekibinin üstünlüğüyle gidilmesine rağmen taraf değişikliği sonrası kendine gelen takımımız serinin ikinci maçında da 7-10'luk skorla galibiyete ulaşan taraf oldu. Bu sonuçlarla birlikte haftayı 2 de 2 yaparak 6 puanla kapatan takımımız 5 galibiyet 1 mağlubiyetlik performansıyla toplam 15 puan toplayarak haftayı 2. sırada tamamlamış oldu.

Zula Süper Lig 4. Hafta Fikstürü:8 Mart Cuma - Mod-Z - 1907 Fenerbahçe - TSİ: 21:00 10 Mart Pazar - 1907 Fenerbahçe - Vengeance - TSİ: 21:00