Espor Takımlarımızda Haftanın Özeti

14.03.2019

Espor Takımlarımızda Haftanın Özeti

League of Legends Şampiyonluk Ligi 8. Hafta Sonuçları

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 8. hafta mücadelesine 12 galibiyet 2 mağlubiyetle lider olarak çıkan takımımız Galatasaray Espor ile karşı karşıya geldi. Sezonun ilk yarısındaki karşılaşmayı büyük bir üstünlükle ve skor vermeden kazanan takımımız ligde üst üste 11. galibiyetini almak ve liderliğini sürdürmek için Sihirdar Vadisi'nde yerini aldı. Şampiyon seçimi ve banlama ekranından Neeko (Ruin), Karthus (Kirei), Lissandra (Bolulu), Draven (Hades), Tahm Kench (Japone) gibi güçlü tercihlerle ayrıldık. Üst koridor oyuncumuz Ruin'in Neeko ile Jarvan (Hioss) karşısında etkili oyunu ve Kirei'nin haritadaki doğru koridora yapmış olduğu baskıyla oyunun ilk dakikalarında üstünlüğü eline alan oyuncularımız bu ikiliye diğer oyuncularımızın da katılmasıyla birlikte çok etkili bir oyun ortaya koydu. Baron haritadaki yerini aldıktan tam 44 saniye sonra haritadaki Baron görevini yapan oyuncularımız hemen ardında kuşatmaya başlayarak karşılaşmayı 7-16'lık skor üstünlüğüyle 24. dakikada kazanan taraf oldu ve galibiyet serisini bu maçla birlikte 11'e çıkarttı. Maçın en değerli oyuncusu ise izleyicilerin oylarıyla 5/4/4 KDA ve %56.2'lik skor katkısı ile Kim “Ruin” Hyeong-min oldu. 8. hafta ikinci gün karşılaşmasında ise takımımız 10 Mart Pazar günü Dark Passage ekibine karşı oynadı. Galatasaray Espor galibiyetinden sonra morallerin üst seviyede olduğu takımımız Irelia (Ruin), Kindred (Kirei), Lissandra (Bolulu), Sona (Hades), Taric (Japone) seçimleriyle mücadeleye başladı. Üst üste 12. maçını da kazanmak isteyen oyuncularımız hem bireysel hem de takım performansı olarak üstün başarısını bu maçta da devam ettirmeyi başararak mücadelenin 29. dakikasında 22-10'luk skorla maçı tamamladı. Maçın en değerli oyuncusu ise 3/2/12 KDA ve %68.1'lik Sona oyunu ile Volkan “Hades” Dinçer seçildi.

Bu sonuçlarla birlikte 8. haftayı da ikide iki yaparak tamamlayan takımımız, büyük bir başarıya imza atarken galibiyet serisini de 12 maça çıkartmış oldu ve 8. haftayı 14 galibiyet 2 mağlubiyetle 1. sırada tamamladı.

League of Legends Akademi Ligi 8. Hafta Sonuçları

7 Mart Perşembe günü oynanan Türkiye Akademi Ligi derbisinde Akademi takımımızla Galatasaray Espor Akademi karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli ve bol skorlu geçen mücadelede galibiyete iki tarafa da zaman zaman çok yaklaştı. Mücadelenin 37. dakikasında başlayan takım savaşından 2 skor verip katliam yapmayı başaran takımımız toplam skorda 30-25 geride olmasına rağmen 38. dakikada oyunu bitirerek kazanan taraf oldu. Haftanın ikinci mücadelesinde rakibimiz Dark Passage Akademi oldu. 8 Mart Cuma günü oynanan haftanın son karşılaşmasında güçlü bir takım kompozisyonu kurarak mücadeleye başladık. Karşılaşmaya hızlı başlayan takımımız oldukça erken dakikalarda üstünlüğü eline alırken orta koridor oyuncumuz “Blue”nun da 11/1/6'lık Syndra oyunuyla birlikte mücadelenin 22. dakikasında kazanan taraf oldu ve haftayı iki de iki ile kapattı. Bu sonuçlarla birlikte Akademi takımımız da ligde liderliğe ortak olmuş oldu.

Şampiyonluk Ligi ve Akademi Ligi 9. Hafta Fikstürü:

14 Mart Perşembe : Galakticos Akademi - 1907 Fenerbahçe Akademi - TSİ: 20.00 15 Mart Cuma : 1907 Fenerbahçe Akademi - Beşiktaş Akademi - TSİ: 18.00 16 Mart Cumartesi : Galakticos - 1907 Fenerbahçe - TSİ: 16.00 10 Mart Pazar: 1907 Fenerbahçe - Beşiktaş - TSİ: 14.00

Zula Süper Lig 4. Hafta Sonuçları:

Zula Süper Lig 4. hafta ilk maçı, takımımız ile ModZ Esports arasında 8 Mart Cuma günü oynandı. İki maçlık seri halinde oynanan karşılaşmanın ilk serisi “Çin Bahçeleri” haritasında oynandı. Mücadeleye “Zula” tarafında başlayan takımımız, rekabetin üst seviyede olduğu mücadelede taraf değişikliğine 6-3'lük skor üstlüğüyle giden taraf oldu. Taraf değişikliği sonrasında mücadeleye “Gladyo” tarafında devam eden oyuncularımız daha sakin ve hatasız bir oyun ortaya koyarak serinin ilk maçını 10-3'lük skorla kazandı. Serinin ikinci mücadelesi “Safranbolu” haritasında oynandı. Serinin ilk maçını kazanmanın verdiği güvenle mücadeleye başlayan Zula ekibimiz “Bombayı Kur” tarafında oyuna başlamasına rağmen taraf değişikliğine yalnızca 2 skor vererek 7-2'lik üstünlükle gitti. Taraf değişikliği sonrasında da başarılı performansını devam ettiren takımımız serinin ikinci maçını 10-4'lük rahat bir skorla kazanarak 3 puanı alan taraf oldu. Haftanın ikinci mücadelesi 10 Mart Pazar günü Vengeance ekibine karşı oynandı. Serinin ilk maçı “Safranbolu” haritasında oynanırken oyuncularımız mücadeleye “Bombayı Durdur” tarafında başladı. İlk iki raundu kaybederek başlayan oyuncularımız sonrasında 5 raunt üst üste kazanarak durumu 5-2'ye getirdi. Taraf değişikliği öncesi son raundu da kazanan takımımız 6-2'lik üstünlükle “Gladyo” tarafına geçti. Taraf değişikliği sonrasında rakibine yalnızca üç raunt veren ekibimiz toplamda 10-5'lik üstünlükle serinin ilk maçının kazananı oldu. Serinin ikinci maçı “Gaziantep Mülteci Kampı” haritasında oynanırken 2 maçlık serinin ilk maçını kazanarak en az beraberlikle ayrılmayı garantileyen ekibimiz bununla yetinmeyerek galibiyet için olağanüstü bir mücadele verdi ve adeta haritayı rakiplerine kabusa çevirdi. 9 raunt üst üste kazanarak taraf değişikliğine 9-0'lık üstünlükle giden oyuncularımızın taraf değişikliği sonrasındaki ilk raundu da kazanarak serinin ikinci mücadelesini 10-0'lık net bir skorla kapattı ve 3 puanı alan taraf oldu.

Bu sonuçlarla birlikte haftayı ikide iki yaparak 6 puanla tamamlayan ekibimiz galibiyet serisini 4 maça çıkarttı ve Zula Süper Ligi'nde 7 galibiyet 1 mağlubiyetlik başarılı performansıyla 21 puan toplayarak 1. sırada yer aldı.

Zula Süper Lig 5. Hafta Fikstürü:

16 Mart Cumartesi – Coza Esports - 1907 Fenerbahçe - TSİ: 16.30 17 Mart Pazar - 1907 Fenerbahçe – Bursa Espor - TSİ: 19.30