01.10.2013

Esra Yildiz: "güzel Bir Başari Elde Ettim"

Bulgaristan'da düzenlenen Yıldız ve Genç Bayanlar Dünya BoksŞampiyonası’nı Dünya ikincisi olarak tamamlayan milli boksörümüz Esra Yıldız, Resmi İnternet Sitemize açıklamalarda bulundu.

Sözlerine güzel bir kamp döneminin ardından Şampiyonada mücadele ettiğini söyleyerek başlayan Esra Yıldız, “Güzel bir kamp dönemimiz oldu. Önce Çankırı’da, ardından Kastamonu’da kamplarımız oldu. Ardından da Şampiyonanın düzenlendiği Bulgaristan’a gittik. Orada da Turnuva öncesinde rakiplerimizle hazırlık maçlarıyaptık ve bu da onları daha yakından tanıma fırsatı sundu” dedi.

Yıldız ve Genç Bayanlar Dünya Boks Şampiyonası finalinde karşılaştığı İrlandalı rakibini de değerlendiren Yıldız, “Finaldeİrlandalı rakibimle karşılaştım. Aslında güzel bir maç oldu. Maçta ilk 2 raundu çok iyi geçirdiğimi söyleyebilirim. Ancak 3.raundu rakibim kazandı. Ardından karşılaşmadaki eşitlik sonrası hakem İrlandalırakibimin kazandığını açıkladı” diye konuştu.

Son olarak kendine olan güvenin başarısına katkı yaptığını da anlatan Dünya ikincisi boksörümüz, “Her rakibim için sadece tek bir şey düşündüm, o da; hepsini yenmek idi. Bence insan kendine güvenmeli. Aslında bu başarının temelinde çok çalışmanın yanında güven de yatıyor. Ben burada elde ettiğim başarıyla güzel bir iş yaptığıma inanıyorum. Benim için önemli olan Fenerbahçe bayrağını ve Ülke bayrağını en yukarıya taşımak” diyerek sözlerini tamamladı.