06.05.2012

Ettu Cup Finali'nde İlk Maçi 3-0 Kazandik

Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımız, ETTU CUP Finali’nin ilk maçında Rusya’nın Viladin Vostok ekibi ile karşılaştı. Rus ekibini 3-0 mağlup eden Takımımız, Avrupa Şampiyonluğu yolunda önemli avantaj sağladı. Rövanş maçı 19 Mayıs Cumartesi günü Rusya’da yapılacak. İlklerin kulübü Fenerbahçe, bu alanda da Türkiye’ye bir ilki daha yaşatarak, Avrupa Kupası’nı Türkiye’ye getirmeyi hedefliyor.

Caferağa Spor Salonu’nda oynanan final serisinin ilk maçını; Yönetim Kurulu Üyelerimizden Ünal Uzun, Turan Şahin ve Hüseyin Topbaş ile çok sayıda taraftar da izledi.

Rus ekibi karşısında ilk sette görev alan Melek Hu, başarılı oyunu ile seti alarak, Takımımızı maçta 1-0 öne geçirdi. Ardından sahneye çıkan Elizabet Samara ve Fang Fang Zhou da, rakiplerini mağlup ederek Takımımızı galibiyete taşıdı.

Çeyrek  finalde son Avrupa Şampiyonu Lybrae Heerlen’i, yarı finalde ise İspanya’nın güçlü ekibi Uceem Cartega yenerek adını finale yazdıran Fenerbahçemiz, final serisinin ilk maçında da Rus ekibini 3-0’la geçti ve Avrupa Şampiyonluğu’nun en büyük favorisi olduğunu gösterdi.