26.02.2012

Ettu Cup'ta Yari Finaldeyiz

Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımız, son üç yılın Avrupa Şampiyonu Lybrae Heerlen takımını, çeyrek final maçında 2 kez yenerek adını yarı finalde yazdırdı.

Çeyrek final ilk maçında güçlü rakibini İstanbul’da 3-2 yenen Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımız, rövanş maçı için Hollanda’ya gitti. Dün gecenin geç saatlerinde Hollanda’da oynanan maçın ilk 2 setini geride tamamlayan Takımımız ardından müthiş bir performans göstererek, maçı 3-2 kazandı ve Avrupa Şampiyonu’nu devirerek adını yarı finale yazdırmayı başardı. Fenerbahçemiz bu galibiyetle, şampiyonluk yolunda en güçlü rakiplerinden birini saf dışı bıraktı.

Fenerbahçemiz bu galibiyetle ayrıca Türkiye’ye bir ilki daha yaşattı. Avrupa’da ilk kez bayan masa tenisi takımı olarak yarı finale kalma başarısı gösteren Masa Tenisi Bayan A Takımımız, ülkemize daha büyük bir ilki daha yaşatarak, kupayı Türkiye’ye getirmek istiyor.

Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımızın yarı finaldeki rakibi ise İspanya’nın Uceem Cartega ekibi. Yarı final ilk maçı 9-10-11 Mart tarihlerinden birinde İstanbul’da yapılacak.