Euroleague Women Final 8 Biletleri Satişa Çikiyor

05.03.2012

Euroleague Women Final 8 Biletleri Satişa Çikiyor

İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda 28 Mart-1 Nisan tarihleri arasında, Galatasaray MP’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek FIBA Kadınlar Euroleague 8’li finallerinin biletleri, 6 Mart Salı gününden itibaren tüm Biletix’lerden satışa çıkıyor. Final 8’e yenilgisiz gelen Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, A Grubu’ndaki ilk maçını İtalyan temsilcisi Beretta Famila Schio ile 28 Mart Çarşamba günü oynayacak. Ezeli rekabeti Avrupa platformuna taşıyacak Fenerbahçe-Galatasaray MP maçı ise 29 Mart Perşembe günü yapılacak. Takımımızın grubundaki son maçı ise İspanyol ekibi Rivas Ecopolis ile. Bu maç da 30 Mart Cuma günü oynanacak. Turnuvanın final maçı ise 1 Nisan Pazar günü.

Grup maçları ve ikinci turda oynadığı 14 maçın 14’ünü de kazanan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, İstanbul’da düzenlenecek FIBA Euroleague Women Final Eight’te, Avrupa’nın zirvesi için kendi kentinde sahneye çıkıyor. İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda taraftar desteğini de arkasına almak isteyen Takımımızın maç programı şöyle:

28 Mart Çarşamba /  Fenerbahçe-Beretta Famila Schio
29 Mart Perşembe / Fenerbahçe-Galatasaray MP
30 Mart Cuma / Fenerbahçe- Rivas Ecopolis

Turnuvada klasman maçları ile i final maçı ise 1 Nisan Pazar günü oynanacak.

Avrupa’nın zirvesi İstanbul’da belirlenecek

B Grubu’nu ise İspanyol ekibi Ros Casares Valencia, Polonya ekibi Wisla Can-Pack ile Rus ekipleri Spartak&K.M.R. Vidnoje ile UMMC Ekaterinburg takımlarının oluşturduğu FIBA Euroleague Women Final 8’te, gruplardaki üçüncü maçlar sonunda A Grubu’nun birinci bitiren takım ile B Grubu’nun birinci bitiren takım, 1 Nisan Pazar günü final maçına çıkacak. Gruplarını ikinci sırada bitiren takımlar 3.lük, üçüncü sırada bitiren takımlar 5.’lik ve dördüncü sırada bitiren takımlar da 7.’lik maçları oynayacak. Turnuvanın tüm maç programı ise şöyle:

28 Mart Çarşamba

Wisla Can-Pack – Sparta&K M.R. Vidnoje
Fenerbahçe – Beretta Famila
Ros Casares – UMMC Ekaterinburg
Rivas Ecopolis – Galatasaray Medical Park

29 Mart Perşembe
Sparta&K M.R. Vidnoje – Ros Casares
Beretta Famila – Rivas Ecopolis
UMMC Ekaterinburg – Wisla Can-Pack
Galatasaray Medical Park – Fenerbahçe

30 Mart Cuma
Ros Casares – Wisla Can-Pack
Fenerbahçe – Rivas Ecopolis
Sparta&K M.R. Vidnoje – UMMC Ekaterinburg
Galatasaray Medical Park – Beretta Famila

1 Nisan Pazar

7.’lik maçı
5.’lik maçı
3.’lük maçı
Final