Fabiano Riberio: "tek Hedef Galibiyet"

25.11.2015

Fabiano Riberio: "tek Hedef Galibiyet"

Profesyonel Futbol Takımımızın kalecilerinden Fabiano Ribeiro, Molde karşısında tek hedeflerinin galibiyet olduğunu söyledi. FB TV’ye açıklamalarda bulunan Brezilyalı file bekçisi, sakatlık süreci ve Molde maçı hakkında konuştu.


"Sakatlık süreci ve ondan sonraki dönemde en iyi şekilde çalıştım"

Yaşadığı sakatlık sonrasında bir hafta önce takımla çalışmalara başlayan Fabiano Ribeiro, “Takım arkadaşlarımla çalışmaya tekrar başladığım için çok mutluyum. Takımdan ayrı kaldığınız zamanlarda içinizde fazlasıyla özlem oluşuyor. Bir an önce takıma dönüp, tekrar yardımcı olmak ve çalışmalara katılmak istiyorsunuz. Sakatlık süreci ve ondan sonraki dönemde ben de en iyi şekilde çalışmaya gayret gösterdim. Artık iyileştim. Takıma yardımcı olabilmek için yavaş yavaş iyi seviyeye artık geliyorum” diye konuştu.  


"Son derece kritik bir maç"

Norveç ekibi Molde ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi A Grubu 5.hafta maçının önemine değinen Brezilyalı kaleci, “Çok çok önemli bir karşılaşmaya daha çıkacağız. Bizim için son derece kritik bir maç olacak. Galibiyete fazlasıyla ihtiyacımız var. Karşılaşma öncesindeki süreçte çok iyi şekilde çalıştık.  Sezon boyunca bizim hedeflerimiz var ve bu hedeflere ulaşma noktasında Molde karşısında çok önem ifade eden bir karşılaşmaya çıkacağız. İyi bir maç çıkarmak istiyoruz ve tek hedefimiz galibiyet” dedi.


"Hedeflerimiz büyük ve bu şekilde düşünerek galip gelebileceğimize inanıyorum"

Hava şartları ile ilgili de Fabiano Ribeiro, “Norveç'te farklı hava şartlarında oynayacağız. Alışık olduğumuz bir ortam ve saha türü olmayacak ama bizim şu an bunu düşünmemiz gerekiyor. Maça en iyi şekilde hazırlanıp, saha içinde neler yapabiliriz bunlara en iyi şekilde konsantre olmamız gerekiyor. Sahayı ve havayı düşünürsek başka detaylara takılmış oluruz. Biz birlikte nasıl oynarız, nasıl en iyi şekilde performansımızı yansıtırız, buna odaklanmalıyız. Hedeflerimiz büyük ve bu şekilde düşünerek galip gelebileceğimize inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.