Faruk Ilgaz Son Yolculuğuna Uğurlandi

17.07.2014

Faruk Ilgaz Son Yolculuğuna Uğurlandi

Fenerbahçemizin efsane Başkanlarından Faruk Ilgaz, düzenlenen bir dizi törenle son yolculuğuna uğurlandı.Faruk Ilgaz için ilk tören, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yapıldı. Törene Ilgaz Ailesi’nin fertleri, Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz, Genel Kurul Üyelerimiz, eski başkanlarımızdan Ali Şen, eski yöneticilerimiz, eski futbolcularımız, Şube Kaptanlarımız ile kulüp çalışanlarımızın yanı sıra Galatasaray Eski Başkanı Selahattin Beyazıt, Gaziantepspor Eski Başkanı Celal Doğan da katıldı.


Turhan Şahin: "Fenerbahçe’ye çok önemli hizmetleri olmuştur"
Faruk Ilgaz için Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Asbaşkanımız Turhan Şahin, "Değerli Fenerbahçeliler, değerli dostlar maalesef bugün Fenerbahçe tarihimizin en acı günlerinden birini yaşamaktayız. Çünkü 107 yılık şanlı tarihimizin 75 yılına bir fiil damgasını vurmuş büyük Başkanımız, büyük insan, örnek Fenerbahçeli Faruk Ilgaz ağabeyimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. 75 yıllık Fenerbahçelilik hayatında merhum Başkanımız önce sporcu olarak daha sonra Kulübümüzün çeşitli kademelerinde görev yapmış ve bu şerefli Başkanlık görevini 12 yıl 4 gün boyunca sürdürmüştür. Onun Fenerbahçe’ye yaptığı hizmetleri anlatmaya kelimeler yetmez. Şu an tören yapmakta olduğumuz sahanın Fenerbahçe’ye kazandırılmasında emekleri vardır. Ben kendisi ile onun başkanlığı döneminde hem sporculuk hem de daha sonra yönetim kurulu üyeliği yaptım. Bunu için guruluyum. Şunu derdi; ’bakın çocuklar bu ülkede futbolun sahibi çoktur ama amatör şubelere lütfen sahip çıkın. Siz amatör şubelerden yetişen sporcular olarak sahip çıkmalısınız.’ Ben 20-25 gün önce ziyarete gittim ve yine aynı şeyi söyledi. O nedenle kendisi, bugünkü sayın Başkanımıza amatör şubelere verdiği destekten dolayı saygı gösterirdi ve severdi. Aynı zamanda destek de verirdi. Sözlerime devam edemeyeceğim. Mekanı cennet olsun" dedi.


Aziz Yıldırım: "İyi günde de kötü günde de yanımızda oldu"
Başkanımız Aziz Yıldırım da yaptığı konuşmada, "Değerli misafirler, sevgili Fenerbahçeliler, bugün üzüntülü bir gün. Değerli Başkanımız aramızdan ayrıldığı için toplandık. Sayın Faruk Ilgaz ile ben başkan değilken de görüşürdük. Nasıl başkanlık yapacağımı konuşup, fikir alışverişinde bulunurduk. Hep fikir birliğinde olduk, her zaman bizi destelerdi. Kulübümüz kötü güler geçirirken bizi aradı, sabretmemiz gerektiğini söylerdi. İyi günde de kötü günde de yanımızda oldu. Allah’tan rahmet diliyorum. Fenerbahçe tarihinde yaşayan birisidir. 12 yıl başkanlık yaptı, 75 sene de çeşitli kademelerde görev yaptı. Faruk Ilgaz Tesisleri’nin ilk yapımı kendisine aittir. İsmimi yaşatacağız. Kulübümüz yaşadıkça Faruk Ilgaz’ın ismi de bu kulüp tarihinde yaşayacaktır. Camiamıza sabır, ailesine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" şeklinde konuştu.


Selahattin Beyazıt: "Faruk Ilgaz iyi bir Fenerbahçeliydi"
Törenin ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Galatasaray Eski Başkanı Selahattin Beyazıt, "Çok önemli dostumu kaybettim. Çok büyük bir Fenerbahçeliyi kaybettim. Kişisel münasebetlerim senelere dayanıyor. Her zaman irtibat halindeydik. Galatasaray-Fenerbahçe dostluğunu da teşvik etmiştir.  Faruk Ağabey müstesna bir insandı. Bambaşka bir insandı. Rekabetin ötesinde dostluktan başka bir şey görmedim. Büyük bir Fenerbahçeliydi. Mekânı cennet olsun. Sevgi ve saygı ile yâd edelim" ifadelerini kullandı.


Faruk Ilgaz için Şakiirin Camii’nde cenaze namazı kılındı
Fenerbahçemizin efsane başkanlarından Faruk Ilgaz, Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen törenin ardından Şakirin Camii’nde kılınan cenaze namazıyla Sahray-ı Cedid Mezarlığı’nda toprağa verildi.


Yoğun bir katılımın olduğu Şakirin Camii’ndeki cenaze namazına; Başkanımız Aziz Yıldırım, Yöneticilerimiz, eski yöneticilerimiz, eski başkanlardan Ali Şen, eski ve yeni sporcular, şube kaptanlarımız, Kulübümüz şirketleri yöneticileri, Kulüp çalışanlarımız ile spor, siyaset, sanat, medya ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.


Merhum Faruk Ilgaz’ın cenazesinde Kulübümüz ve Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden diğer takımlar tarafından gönderilmiş çok sayıda çelenk de yer aldı.


Asbaşkanımız Turhan Şahin, Yönetim Kurulu Üyemiz Ünal Uzun ile eski sporcularımız ve Faruk Ilgaz'ın ailesi, Merhum Faruk Ilgaz'ı mezarı başında yalnız bırakmadı.