05.12.2015

Fenerbahçe 1-3 Beşiktaş

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Erkekler Voleybol Ligi 8. hafta maçında Beşiktaş’ı konuk etti. İlk seti 25-22 önde tamamlayan Takımımız, diğer setleri 18-25, 22-25, 23-25 geride tamamladı ve maçtan 3-1 mağlup ayrıldı. Takımımız haftaya deplasmanda İzmir ekibi Arkas Spor ile karşılaşacak. 


Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan maçı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay da izledi. Anakent Koleji Voleybol Spor Okulu öğrencileri de ellerinde Fenerbahçe Dergisi ve derginin okuyucularına hediye ettiği posterlerle maçı tribünden takip ettiler.


Fenerbahçemiz maça Selçuk Keskin, Levi Alves Cabral, Guillaume Quesque, Sabit Karaağaç, Alen Pajenk ve Metin Toy altılısı ile başladı.


Levi Alves Cabral kullandığı servis turunda 4-3 öne geçen Takımımız, Metin Toy’un sayısı ve Alen Pajenk’in bloğu ile ilk teknik molaya 8-6 önde gitti. Moladan 4-1’lik seri ile dönen Ekibimiz, skoru 12-7’ye taşıdı. Sabit Karaağaç’ın sayısıyla da ikinci teknik molaya 16-11 önde giden Veljko Basic’in öğrencileri, seti de 25-22 önde tamamladı. Alen Pajenk 5 sayıyla bu sette en skorer ismimiz oldu. Slovenyalı oyuncunun iki sayısı bloktan geldi.


İkinci sete iyi başlayamayan Takımımız, teknik molalara 8-5 ve 16-11 geride gitti. Setin sonunda da aradaki sayı farkını kapatamayan ekibimiz, seti 18-25 geride tamamladı.


Üçüncü sette ilk teknik molaya 8-5 geride giden Takımımız, Sabit Karaağaç’ın sayılarıyla skoru 8-9’a getirdi. Bu bölümde rakibinin sayılarına karşılık veremeyen Ekibimiz ikinci teknik molaya 16-10 gitti. İyi savunma yaptığı bu bölümde Metin Toy’un etkili oyunuyla skoru 21-20’e getiren Fenerbahçemiz de setin sonunda basit hatalar gelince üçüncü set konuk takımın 25-22 lehine sonuçlandı.


Dördüncü set büyük çekişmeye sahne oldu. Karşılıklı sayılarla geçilen ilk bölümde teknik molaya 8-7 geride giden Takımımız,  Sabit Karaağaç’ın sayısı ile 9-8 öne geçti. Skor üstünlüğünün sürekli el değiştirdiği bu bölümde ikinci teknik molaya siyah beyazlı ekip 16-14 önde giren taraf oldu. Moladan iyi dönen ve maça ortak olan Ekibimiz, skorda eşitliği yakalasa da tartışmalı hakem kararı ile seti 25-23, maçı da 3-1 mağlubiyetle tamamladı.