30.04.2014

Fenerbahçe 1-3 Halkbank

2013-2014 Erkekler Voleybol Ligi Play-Off Finali serisi Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız ile Halkbank arasında oynandı. Seriyi 3-1 önde tamamlayan Halkbank şampiyon olurken, Takımımız ikinci oldu. 


Final serisinin ilk maçını 3-1 kazanan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, ikinci ve üçüncü maçları 3-0, dördüncü maçı ise 3-1 kaybetti.


Maç öncesinde down sendromlu çocukların gösterisi vardı. Çocuklar gösterinin ardından iki takım oyuncularıyla toplu fotoğraf çektirdi.


Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan serinin 4. maçını; Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan Turhan Şahin ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay ve Yalçın Haker de izledi.


Maça iyi başlayan konuk takım, orta oyuncularının etkili oyunu ile ilk teknik molaya 4-8, ikinci teknik molaya da 7-16 önde girdi. Osmani Juantorena’nın etkili servisleri sayı farkını açan Halkbank, seti 11-25 kazandı.


İkinci set büyük çekişmeye sahne oldu. Bu sette toparlanan ekibimiz ilk teknik molaya 8-7, ikinci teknik molaya ise 16-15 önde girdi. Karşılıklı sayılarla devam eden sette 28-27 Halkbank üstünlüğü varken hakemlerin kararı setin ve maçın değil belki de serinin kaderini etkiledi. Felipe Fonteles’in smacı rakip alana düştü ancak hakemler Brezilyalı oyuncunun çizgiye bastığını belirterek sayıyı Halkbank’a verdi ve Fenerbahçe Grundig seride 2-0 geriye düştü. Bu pozisyonda Felipe Fonteles çizgiye basmadığı gibi rakip oyuncu da fileye takıldı.


Üçüncü sette ise sahada bambaşka bir Fenerbahçe vardı. İlk dakikalardan itibaren setteki üstünlüğü ele alan Takımımız, Fonteles’in etkili servisleriyle 6-0’lık seri yakaladı ve ikinci teknik molaya 16-8 önde girdi. Etkili oyununu sürdüren Fenerbahçemiz seti de 25-15 kazandı ve setlerde durum 2-1’e getirdi. 


Dördüncü sette oyunun kontrolünü eline alan Halkbank karşısında maçı çeviremeyen Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız,  seti 20-25, maçı da 3-1 kaybetti.

 

Bireysel ödüllerde ise en iyi servis atan oyuncu ödülünü Felipe Luiz Fonteles alırken, en iyi servis karşılayan ödülü ise Leonel Marshall’a gitti.Salon: Burhan Felek
Hakemler: Erdal Akıncı, Onur Hoşnut
Fenerbahçe Grundig: Arslan, Marshall, Kemal, Miljkovic, Fonteles, Emin, Serkan (L), Burak (L), Metin, İbrahim
Halkbank: Hüseyin, Juantorena, Resul, Mitar, Kaziysk, Emre, Nuri (L), Can, Burutay
Setler: 11-25, 27-29, 25-15, 20-25
Süre: 98 dakika (19-32-22-25)