28.11.2016

Fenerbahçe 2-3 Çanakkale Bld.

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, Vestel Venüs Sultanlar Ligi'nin 6.haftasında Çanakkale Belediye ile karşı karşıya geldi. Takımımız, Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu'nda oynanan mücadeleden 3-2 mağlup ayrıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Selim Kosif'in de izlediği müsabakaya, Sarı Melekler; Polen, Pereira, Tomkon, Meliha, Eda, Ergül altısı ve libero Melis ile başladı.

Sete, Polen'in sayısıyla başlayan Fenerbahçemiz olurken, Çanakkale Belediye yakaladığı 4-0'lık seriyle skoru 1-4'e taşıdı. Ardından Eda ve Meliha'nın sayılarıyla maça ortak olmaya çalışan Sarı Melekler, ilk teknik molaya 5-8 geride girdi. Ceren ve Beyza'nın etkili oyunuyla skor üreten rakip takım, ikinci teknik molaya da 14-16 önde giren taraf oldu. Teknik molanın ardından Tomkon, Polen ve Eda'nın sayılarıyla maça tutunan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, seti 25-22 kazanarak, karşılaşmada 1-0 önde geçti.

Müsabakanın ikinci setinde ise teknik molalara 6-8 ve 12-16'lık skorlarla önde giren taraf Çanakkale Belediye olurken, seti de 22-25'lik skorla kazanan rakibimiz oldu.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğindeyse denk bir oyun vardı. Setin ilk teknik molasına 7-8'lik skorla önde giren taraf Çanakkale Belediye oldu. Molanın ardından özellikle Ceren, Beyza ve Jerkov'un etkili oyunuyla 6-0'lık seri yakalayarak skoru 7-14'e taşıyan rakip takımı durduran isimse Polen Uslupehlivan oldu(8-14). Takımımız, Eda ve Polen'in sayılarıyla farkı eritmeye çalışsa da rakip takım, ikinci teknik molasına 13-16 önde girdiği seti 18-25 kazanarak 1-2 öne geçti.

Mücadelenin 4.setine Sinem'in üst üste bulduğu sayılarla başlayan Çanakkale Belediyesi'ne karşı, Polen ve Eda'nın 4-0'lık serisiyle cevap veren Takımımız, setteki ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Etkili oyununu setin devamında da sürdüren Fenerbahçemiz, aradaki sayı farkını 6'ya çıkararak ikinci teknik molaya da 16-10 önde girdi. Setin devamındaysa Ceren ve Beyza ile oyunda kalmaya çalışan Çanakkale Belediyesi karşısında Eda ve Polen'in sayılarıyla seti 25-19 kazanan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, skoru 2-2'ye getirdi.

Tie break setineyse iyi başlayan taraf Çanakkale Belediye oldu. Beyza ve Ceren ile üst üste bulduğu sayılarla skoru 5-1'2 getiren rakip takım karşısında Fenerbahçemiz, setteki ilk molasını aldı. Setin geri kalan bölümündeyse Ergün ve Eda ile skor üretmeye çalışan Takımımız, seti 6-15, maçı da 3-2 kaybetti.


SALON: Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu
HAKEMLER: Cihat Fırıncıoğlu, Esat Danzili
FENERBAHÇE: Nootsara, Natalia, Ergül Avcı, Polen Uslupehlivan, Meliha İsmailoğlu, Eda Dündar (Melis Yılmaz, Ezgi Dilik, Şeyma Ercan)
ÇANAKKALE BELEDİYESPOR: Seda Arısoy, Mia Jerkov, Sinem Barut, Ceren Kestirengöz, Jana Kulan, Beyza Arıcı (Buse Kayacan, Ceren Çınar, Elif Uzun)
SETLER: 25-22, 22-25, 18-25, 25-19, 6-15
SÜRE: 121 dakika (25, 28, 27, 28, 13)