Fenerbahçe 3-0 Beşiktaş Bahçeşehir Üniv.

31.03.2013

Fenerbahçe 3-0 Beşiktaş Bahçeşehir Üniv.

Bayanlar Voleybol 1.Ligi’nin 22.ve son haftasında Burhan Felek Spor Salonu’nda Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi ile karşılaşan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, mücadeleden 3-0 galip ayrıldı. Sarı Melekler bu sonuçla, normal sezonu 4.sırada tamamlayarak Play-Off eşleşmelerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin rakibi oldu. Maçı Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Dinçay da izledi.
    
Karşılaşmaya Berg, Elif Başaran, Gökçen, Kim, İpek, Seda ve Libero Merve ile başlayan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, mücadelenin ilk setinde ortaya koyduğu üstün oyununu, müsabakanın sonuna kadar sürdürdü ve karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı. 
   
Mücadelenin ilk setine Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi, 3-1’lik seri yakalayarak başlasa da özellikle Kim ile etkili olan Sarı Melekler, ilk teknik molasına 8-7, ikinci teknik molasına da 16-14 önde girdiği ilk seti 25-19 kazanarak, setlerde 1-0 öne geçti. Karşılaşmanın ikinci setinde Beşiktaş’ın oyuna ortak olma çabalarını cevapsız bırakan Sarı Melekler, bu seti de 25-19 önde tamamlayarak, skoru 2-0’a getirdi.

Müsabakanın üçüncü ve son  seti de diğer iki sette olduğu gibi Fenerbahçemizin üstünlüğü ile son erdi. Bu sette de teknik molalara önde giren (8-5, 16-11) Takımımız,  seti 25-17 önde tamamlayarak, mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.