Fenerbahçe 3-0 Galatasaray Hdi Sigorta

21.11.2016

Fenerbahçe 3-0 Galatasaray Hdi Sigorta

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi 7. hafta maçında karşılaştığı Galatasaray HDI Sigorta'ya set vermedi. Setleri; 25-22, 25-23, 25-22 önde tamamlayan Fenerbahçemiz, mücadeleyi 3-0 kazandı ve ligdeki 4. galibiyetine imza attı.

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay'ın geçirdiği rahatsızlık sebebiyle her iki takım oyuncuları da; “Geçmiş Olsun Hakan Dinçay” ve “Hakan Dinçay'a Geçmiş Olsun Dileklerimizle” pankartlarıyla sahaya çıktılar.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türkiye Efeler Ligi voleybol takımlarından Afyon Belediye Yüntaş Gençlik'in Venezuelalı oyuncusu Kervin Pinerua için karşılaşma öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu'nda oynanan karşılaşmayı; Asbaşkanlarımızdan Tahir Sarıoğlu ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Selim Kosif de izledi.

Fenerbahçemiz, sarı kırmızılı ekip karşısında maça; Metin Toy, Alen Pajenk, Guillaume Quesque, Alen Sket, Selçuk Keskin, İbrahim Emet altısı ve libero Mehmet Özbek ile başladı. Rakibi karşısında mücadeleye iyi başlayan Fenerbahçemiz, ilk teknik molayı 8-5, ikinci teknik molayı da 16-12 önde tamamladı. Setin son bölümünde de etkili oynayan Takımımız, seti 25-22 kazandı: 1-0.

Alen Pajenk'in servis hatasıyla başlayan ikinci sette ise 1-3 geri düşen ekibimiz, Metin ve Quesque ve Pajenk'le skoru 5-5'te eşitledi. Alen Sket ve Selçuk Keskin'in sayılarıyla ilk teknik molayı 8-6 önde geçen Takımımız, Metin ve İbrahim'le farkı 3 sayıya çekti. Mücadelenin ikinci teknik molasını da 16-14 önde tamamlayan Fenerbahçemiz, kalan bölümde de iyi olan taraftı ve seti 25-23 kazanarak maç skorunu 2-0'a taşıdı.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette ilk teknik mola yine Takımımızın üstünlüğüyle geçildi: 8-7. Molanın ardından basit hatalarla oynayan Takımımız karşılaşmada 9-12 geri düştü. Ekibimiz, Metin Toy'la farkı eritmeye çalışsa da ikinci teknik molaya 12-16 geride girdi. Molanın ardından gelen karşılıklı sayıların ardından Pajenk'le farkı 1 sayıya indiren Fenerbahçemiz, 18-18'de eşitliği yakaladı. Oldukça çekişmeli geçen son bölümde Metin Toy ve Sket'in elinden gelen 3 sayılık seriyle 22-20 öne geçen Takımımız, kalan bölümde de etkili olan taraftı. Takımımız seti; 25-22, maçı da 3-0 kazandı.


Salon: Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji

Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Tayfun Şener

Fenerbahçe: Queqwue, Pajenk,Selçuk Keskin, Sket, İbrahim Emet, Metin Toy (Alperay Demirciler, Mehmet Özbek Oğulcan Yatgın)

Galatasaray HDI Sigorta: Emin Gök, Hüseyin Koç, Halil Yücel, Murathan Kısal, Bartman, Tuia (Can Ayvazoğlu, Emre Ünlü, Yasin Aydın, Lagumdzija)

Setler: 25-22, 25-23, 25-22