25.01.2014

Fenerbahçe 3-0 Vakifbank

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, Bayanlar Voleybol Ligi’nin 14.haftasında Vakıfbank’ı ağırladı. Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden Takımımız, 3-0 galip ayrıldı. Sarı Melekler, Vakıfbank'ın 73 maçlık galibiyet serisini noktalayan takım oldu.


Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de izlediği karşılaşmaya Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız; Garay, Aneta, Eda, Gökçen, Kim, Elif Öner ve Libero Merve ile başladı.


Müsabakanın ilk setinde rakibin 4-1’lik serisini noktalayan Garay olurken, takımımız ilk teknik molaya 5-8 geride girdi. Teknik mola dönüşü Garay, Kim ve Eda ile sayılar bulan Sarı Melekler, rakibi karşısında 10-8 öne geçti. BU bölümde özellikle savunmada da başarılı bir oyun ortaya kotan Takımımız, ikinci teknik molasına 16-14 önde girdiği seti 25-22 kazanarak, Vakıfbank karşısında 1-0 öne geçti.


Karşılaşmanın ikinci seti ise karşılıklı sayılarla geçerken, ilk teknik molaya Vakıfbank 6-8 önde girdi. Molanın ardından daha konsantre dönen taraf Sarı Melekler olurken Aneta’nın da skora katkı yapmasıyla Fenerbahçemiz, 13-10 öne geçti. İkinci teknik mollalık bölüme kadar üstünlüğünü koruyan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, molaya 16-11 önde girerken, rakibini de bu sette 25-22 mağlup ederek, 2-0 öne geçti.


Mücadelenin üçüncü setinde ise oyuna ağırlığını koyan Sarı Melekler, teknik molalara 8-7 ve 16-11 önde girdi. Setin devamında ise rakibiyle arasındaki farkı açan Fenerbahçemiz, setten 25-19 galip ayrılarak, mücadeleyi de 3-0 kazandı.


Vakıfbank’ın 73 maçlık galibiyet serisini noktalayan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, müsabakanın ardından galibiyeti Başkan ve Yöneticiler ile kutladı.