26.10.2013

Fenerbahçe 3-2 Metz

Fenerbahçe Masa Tenisi Bayan A Takımımız, Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi’ndeki üçüncü maçında Fransa temsilci Metz ile karşılaştı. Rakibini 3-2 mağlup eden Takımımız Şampiyonlar Ligi’ndeki ikinci galibiyetine imza attı. 

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan maçı; Yönetim Kurulu Üyelerimizden H. Ersan Topbaş, Turhan Şahin ve Serdar Erkan’ın yanı sıra şube kaptanları da izledi.

Maçta ilk seti Melek Hu kaybederken, ikinci seti I Ching Cheng, üçüncü seti ise Elizabeta Samara önde tamamladı ve setlerde 2-1 öne geçtik. Dördünce sette Melek Hu, rakibine kaybedince maçta durum 2-2’ye geldi. Son sette sahneye tekrar  I Ching Cheng çıktı. Rakibini bir kez daha mağlup eden oyuncumuz, Takımımıza maçı 3-2 kazandırdı. Bu galibiyetle Fenerbahçemiz Şampiyonlar Ligi’ndeki ikinci galibiyetine imza attı. 

Takımımız, A grubundaki ilk maçında Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da Avusturya temsilcisi SVS Ströck’i rakibini 3-0 mağlup etmiş, ikinci maçında ise Almanya temsilcisi TTC Berlin Eastside’ye 3-2 mağlup olmuştu.