24.04.2013

Fenerbahçe 59-64 Galatasaray

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Final serisinin ilk maçında Galatasaray ile Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu'nda karşılaştı. Maçtan 59-64 mağlup ayrılan Takımımız seride 1-0 geriye düştü. Serinin ikinci maçı 26 Nisan Cuma günü Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanacak.  Saat 20:00’de başlayacak olan mücadeleyi FB TV canlı yayınlayacak.

Karşılaşmayı Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım ve Dernek Başkanımız Ali Koç'un yanı sıra Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyelerinden Deniz Tolga Aytöre, Yasemin Merçil, Semih Özsoy, Turan Şahin ve Yalçın Haker'de izledi. 

Angel Mc Coughtry 14 sayı ile takımımızın en skoreri olurken, Matovic ve Verameyenka 12’şer sayı ile oynadılar. Maçın ilk periyodu karşılıklı basketlerle geçilirken ilk çeyreği Takımımız 14-19 geride tamamladı. Karşılaşmanın ikinci periyodunda da skor avantajını koruyan Sarı Kırmızılı ekip ilk yarıyı 26-33 önde kapadı. Mücadelenin ikinci yarısında toparlanan Fenerbahçemiz yakaladığı seri ile farkı eritse de konuk takım final periyoduna 48-49 üstün girdi. Karşılıklı sayılarla devem eden maçtan Takımımız 59-64 mağlup ayrıldı.