Fenerbahçe 62-45 Good Angel Kosice

22.10.2015

Fenerbahçe 62-45 Good Angel Kosice

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu'ndaki ikinci maçında Slovakya temsilcisi Good Angels Kosice ile karşılaştı. Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan karşılaşma 62-45 galibiyetimizle tamamlandı. Karşılaşmayı Asbaşkanlarımızdan İsfendiyar Zülfikari de izledi.
 

Takımımızda  Alexandria Quigley 18 sayıyla en skorer ismimiz olurken,  Birsel Vardarlı Demirmen 14 sayıyla çift hanelere ulaşan oyuncumuz oldu. 
 

Fenerbahçemiz maça Birsel Vardarlı Demirmen, Tuğçe Canıtez, Quanitra Hollingsworth, Jantel Lavender ve Alexandria Quigley ilk beşi ile başladı. Quigley’in açılışını yaptığı karşılaşmada Kissova’nın basketlerine engel olamayan ekibimiz 2-6 geri düştü. Tuğçe ve Quanitra ile sayı üreten Takımımız farkı 1 sayıya indirdi: 5-6. Lavender ile 6-6’da eşitliği sağlayan Potanın Kraliçeleri ilk çeyreği 1 sayı farkla 11-12 geride tamamladı.

 
İkinci çeyreğe Quigley, Kobryn, Birsel ve Verameyenka’dan gelen 10-0’lık seriyle başlayan Potanın Kraliçeleri aynı zamanda agresif savunmasıyla potasını da 5 dakika 37 saniye boyunca rakibine kapattı. Farkı eritmeye çalışan rakibe Quigley’in üçlüğüyle yanıt veren Takımımız skoru 26-19 yaptı (02:39). Karşılıklı sayılarla devam eden mücadelede soyunma odasına önde giden taraf 28-25’lik skorla Fenerbahçemiz oldu.

 
Rakibin sayılarıyla başlayan üçüncü sette Verameyenka’nın 4 sayılık serisi farkı 5 sayıya çıkardı. Birsel Vardarlı Demirmen’in sayılarıyla farkı 7 sayıya çıkaran ekibimiz skoru 37-29’a getirdi. Quigley’in bulduğu sayıyla farkı tekrar çift hanelere çıkaran Potanın Kraliçeleri rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü rakibin üçlüğüne Birsel’in üçlüğüyle yanıt veren Takımımız, farkın erimesine izin vermedi ve üçüncü çeyrek 44-34 üstünlüğümüzle tamamlandı.

 
Fenerbahçemiz son periyotta pota altını daha etkili kullanan, agresif ve baskılı savunmasıyla rakibin sayı bulmasını zorlaştıran taraf olarak farkı çift hanelerde tuttu. Tuğçe Canıtez’in açılışını yaptığı son periyotta Olcay ve Quanitra ile sayı üreten ekibimiz skoru 50-37’ye getirdi. Karşılıklı sayılarla devam eden mücadelede skor üstünlüğünü rakibine kaptırmayan Potanın Kraliçeleri karşılaşmadan 62-45 galip ayrıldı.
 

Çeyrek Skorları: 
1.Çeyrek: 11-12
2.Çeyrek: 17-13 (Fenerbahçe)
3.Çeyrek: 16-9 (Fenerbahçe)
4.Çeyrek:18-11 (Fenerbahçe)
 

Fenerbahçe: A. Quigley 18, B. Demirmen 14, E. Kobryn 9, A. Verameyenka 9, J. Lavender 5, T. Canıtez 3, Q. Hollingsworth 2, O. Çakır 2.