14.10.2014

Fenerbahçe 70-53 Orduspor

2014-2015 sezonu hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Orduspor ile Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynadığı hazırlık maçından 70-53 galip ayrıldı. Kulübümüzün Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu da maçı izledi.


Takımımız, mücadeleye Olcay Çakır, Miljana Bojovic, Agnieszka Bibrycka, Astou N'dour ve Quanitra Hollingsworth ilk 5'iyle başladı.Fenerbahçemiz, maça Olcay'ın boyalı alandan bulduğu sayılarla başlarken, Takımımız Bojovic, Hollingsworth ve N'dour'un yüksek yüzdeli hücumlarıyla çeyreğin bitimine 2 dakika kala 16-4'lük üstünlüğü yakaladı. Çeyreğin sonunda Orduspor, Peravanovic ve Frazee'le bulduğu sayılarla farkı azaltmak istese de ilk 10 dakikayı Potanın Kraliçeleri, 18-9 önde tamamladı.


2. çeyreğe ise pota altından bulduğu sayılarla daha iyi başlayan taraf Orduspor oldu. İlk 2 dakikada Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın sayı bulmasına izin vermeyen Orduspor, Frazee ve Saynur ile ürettiği sayılarla farkı 3 sayıya kadar indirdi. Birsel, N'dour ve Tuğba'nın sayılarıyla rakibin kendisini yakalamasına izin vermeyen Fenerbahçemiz soyunma odasına 33-27'lik üstünlükle gitti.


3. çeyreğin başında iki takımda skor üretmekte zorlanırken, Bibrycka'nın dış atışlardan N'dour ve Bojovic'le de pota altından sayılar bulan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız final periyotuna 48-38 önde girdi. Son çeyrekte Birsel'in etkili hücum organizasyonları ve Hollingsworth'un da pota altından etkili oyunuyla Takımımız sahadan 70-53 galip ayrıldı.


Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızda N'dour 18 sayı 7 ribaundla en skorer oyuncu olurken, Hollingsworth 16, Birsel ve Bibrycka da 8'er sayıyla oynadılar.


Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, yeni sezon hazırlıklarını 16-18 Ekim tarihleri arasında Kayseri'de düzenlenecek Erciyes Kupası'nda sürdürecek.