Fenerbahçe 71-59 Ted Ankara Kolejliler

14.12.2013

Fenerbahçe 71-59 Ted Ankara Kolejliler

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 11. hafta mücadelesinde TED Ankara Kolejliler’i konuk eden Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, rakibini 71-59 mağlubiyet etti. Bu sonuçla galibiyet sayısını 9’a çıkaran Takımımız, zirve mücadelesini sürdürdü.  Agniezska Bibrzycka 16 sayı ile Takımımızın en skorer ismi oldu.


   
Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da oynan maçı Genel Sekreterimiz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan İsfendiyar Zülfikari ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Yalçın Haker de izledi.


Karşılıklı basketlerle başlayan maçta, Fenerbahçemiz dönem dönem skor üstünlüğünü elinde tutsa da Ankara ekibi sayı farkının açılmasına izin vermedi ve ilk çeyrek Olcay’ın basketiyle 20-16 Takımımız lehine sonuçlandı.


İkinci çeyreğin ilk dakikalarında Agniezska Bibrzycka ile Anastasiya Verameyenka’nın basketiyle aradaki sayı farkını 11’e çıkaran Takımımız, soyunma odasına ise 38-30 üstünlükle gitti…


Üçüncü periyoda hızlı başlayan ve aradaki sayı farkını açan Takımımız, bir süre sayı bulamasa da periyodu 51-42 üstünlükle geçti.


Maçın son periyodun da oyun disiplininden kopmayan ve aradaki sayı farkının kapanmasına izin vermeyen Fenerbahçemiz, maçtan 71-59 galip ayrıldı.