29.03.2015

Fenerbahçe 73-55 Hatay Bşb.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 24. haftasında Hatay Büyükşehir Belediyespor’u konuk eden Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, rakibi karşısında üstün oynadığı maçtan 73-55 galip ayrıldı. Bu sonuçla ligdeki galibiyet sayısını 18'e çıkaran Takımımız, puanını da 42’ye yükseltti. 
 

Jacek Winnicki’nin kadroda bulunan tüm oyuncularına şans verdiği karşılaşmada Agnieszka Bibrzycka ve Tina Charles 14'er sayıyla en skorer isimlerimiz olurken, Shavonte Zellous da 12 sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan bir diğer ismimiz oldu. 
 

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan maçı Asbaşkanlarımızdan İsfendiyar Zülfikari de izledi. 
 
 
Ekibimiz Hatay Büyükşehir Belediyespor karşısından maça Miljana Bojovic, Tina Charles, Quanitra Hollingsworth, Agnieszka Bibrzycka ve Tuğba Palazoğlu beşiyle başladı. 
 
 
Bojovic ve Tuğba Palazoğlu’nun üçlükleriyle maça 6-0’lık seri ile başlayan Takımımız; Tina Charles, Quanitra Hollingsworth ve Agnieszka Bibrzycka’nın basketleriyle de skor farkını açtı ve ilk çeyreği 21-15 önde geçti.
 
 

İkinci çeyreğe de Quanitra Hollingsworth ve Shavonte Zellous’un sayılarıyla başlayan Takımımız, farkı çift hanelere taşıdı. (25-15) Bu bölümde Tuğçe Canıtez ile etkili olan ekibimiz Birsel Vardarlı Demirmen’in de üçlüğüyle 34-20 öne fırladı. (04:29) İyi oyununa devam eden Jacek Winnicki’nin öğrencileri Agnieszka Bibrzycka’nın üçlüğüyle soyunma odasına 44-30 üstün gitti.


Üçüncü periyotta Tina Charles ile etkili olan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, aradaki skor farkını korudu ve dördüncü çeyreğe 61-45 üstün gitti.


Dördüncü çeyreğe konuk takım 4-0’lık seri ile başladı. Tina Charles ile rakibine yanıt veren takımımız, Shavonte Zellous’un üçlüğüyle skoru 68-51 yaptı. (07:39) Cansu Köksal'ın üçlüğüyle farkı 20 sayılara çıkaran Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, maçtan 73-55 üstün ayrıldı.