12.02.2014

Fenerbahçe 78-50 Blma

Kadınlar Euroleague’de mücadele eden Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, B Grubu 10. hafta mücadelesinde Fransa’nın Basket Lattes Montpellier Agglomeration(BLMA)  takımını konuk etti. Fransız ekibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçemiz, maçı 78-50 kazandı. Asbaşkanlarımızdan İsfendiyar Zülfikari ile Yönetim Kurulu Üyemiz Selim Kosif de karşılaşmayı izledi.


Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan maça Fenerbahçemiz Agniezska Bibrzycka, Birsel Vardarlı,  Anastasiya Verameyenka, Quanitra Hollingsworth ve Cappie Pondexter beşi ile başladı.


Maça hızlı başlayan Takımımız, ilk 3.5 dakikayı 6-0’lık seri ile geçti. Quanitra Hollingsworth ve Anastasiya Verameyenka ile sayılar bulmaya Fenerbahçemiz çeyreğin bitimine 4.5 dakika kala farkı 10 sayıya çıkardı. (14-4)  Kalan dakikalarda da oyunun mutlak hakimi olan Takımımız çeyreği 13 sayı farkla 20-7 önde tamamladı.


İkinci çeyreğin ilk dakikalarında Isabelle Yacoubou ile skor üreten Fenerbahçemiz, çeyreğin 6 dakikalık bölümünü de 29-12 önde geçti. Bu dakikalarda Isabelle Yacoubou ile pota altını etkin kullanan Takımımız, ardından Birsel Vardarlı ve Ivana Matovic ile sayılar buldu ve soyunma odasına 20 sayı farkla 39-19 önde gitti.


Cappie Pondexter ve   Anastasiya Verameyenka ile skor üretmeye devam eden Fenerbahçemiz üçüncü çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümünü 45-26 önde geçti. Çeyreğin devamında ise Angel’ın da skora katkı yapmasıyla Potanın Kraliçeleri, final periyotuna 56-40 önde girdi.


Karşılaşmanın finalinde de etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, karşılaşmadan 28 sayı farkla 78-50 galip ayrıldı.