Fenerbahçe 80-66 İstanbul Üniversitesi Bgd

24.03.2014

Fenerbahçe 80-66 İstanbul Üniversitesi Bgd

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin 25. hafta mücadelesinde İstanbul Üniversitesi BGD ile karşılaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, rakibini 80-66 mağlup etti. Bu sonuçla üst üste 21., toplamda ise 23. galibiyetine imza atan Potanın Kraliçeleri puanını 48'e çıkardı.


Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu'nda oynanan maçı Kulübümüz Asbaşkanlarından İsfendiyar Zülfikari de izledi.


Maçın ilk dakikalarında Quanitra Hollingsworth ve Angel MCoughtry ile skor üreten Fenerbahçemiz, periyodun ilk 5 dakikasını 6-5 üstün geçti. İki takımın da birbirine üstünlük sağlamaya çalıştığı çeyrekte karşılıklı sayılar atıldı ve periyot 15-14 Takımımızın lehine sonuçlandı.

 
İkinci çeyreğin ilk dakikalarında Isabelle Yacoubou ve Cappie Pondexter ile etkili olan Fenerbahçemiz Şaziye İvegin ve Yelena Leuchanka'nın basketlerine engel olmayınca maçta durum 21-20'ye geldi. Bu dakikadan sonra oyunun kontrolünü tamamen eline alan Takımımız, Esmeral Tunçluer, Angel MCoughtry ve Birsel Vardarlı'nın basketleriyle çeyreğin bitimine 2 dakika kala sayı farkını 15'e çıkardı. (37-22) Isabelle Yacoubou'nun damgasını vurduğu çeyrekte Potanın Kraliçeleri soyunma odasına 43-25 önde gitti.


Üçüncü periyotta Takımımızın temposu biraz düştü. Bu periyotta 17 sayı üreten Takımımız karşısında 26 sayı bulan konuk ekip sayı farkını tek hanelere düşürdü ve son çeyreğe 60-51 Fenerbahçemiz üstünlüğü ile girildi.


Dördüncü periyotta temposunu tekrardan yakalayan Potanın Kraliçeleri ilk 2.5 dakikayı 67-53 önde geçti. Skor üstünlüğünü maçın geri kalan dakikalarında da sürdüren Takımımız karşılaşmadan 14 sayı farkla 80-66 galip ayrıldı.