Fenerbahçe 81-61 Galatasaray Odeabank

30.04.2014

Fenerbahçe 81-61 Galatasaray Odeabank

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız,  Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Finali üçüncü maçında Galatasaray Odeabank’ı 81-61 mağlup etti ve seride durumu 2-1’e getirdi.


Takımımızda Angel McCoughtry 18, Cappie Pondexter ve Ivana Matovic 15’er sayıyla oynarken, Esmeral Tunçluer de 10 sayıyla çift hanelere ulaşan bir diğer oyuncumuz oldu.


Serinin 4. maçı, 2 Mayıs Cuma günü Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanacak.

Maçı; Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan Deniz Tolga Aytöre, İsfendiyar Zülfikari ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay, Yalçın Haker ve Selim Kosif de izledi.


İlk dakikalar karşılıklı sayılarla geçilirken, Angel McCoughtry 5, Ivana Matovic ile 4 sayı üreten Takımımız periyodu 18-17 önde tamamladı.


İkinci periyoda iyi başlayan Takımımız Ivana Matovic’in üçlüğüyle çeyrekte 5. dakikayı 30-23 önde geçti. Esmeral Tunçluer’in üçlüğüyle de sayı farkını çift hanelere (37-26) taşıyan Potanın Kraliçeleri, Cappie Pondexter’in de devreye girmesiyle soyunma odasına 45-30 önde gitti.


Üçüncü periyotta da Cappie Pondexter önderliğinde sayı farkını koruyan Fenerbahçemiz, Angel McCoughtry’nin üçlüğüyle de çeyreği 59-46 önde bitirdi.


Son periyotta rahat bir oyun sergileyen Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, sayı farkını açtı ve maçı 20 sayı farkla 81-61 kazandı..