06.04.2013

Fenerbahçe 85 - 62 Ceyhan Bld.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off turu ilk maçında Ceyhan Belediye ile karşılaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan mücadeleden 85-62 galip ayrıldı. Takımımız böylece seride 1-0 öne geçmiş oldu.

Karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Semih Özsoy, Hakan Dinçay ile Yalçın Haker de izledi.

Karşılaşmaya iyi başlayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, hem hücumda hem de savunmada etkili performans göstererek ilk çeyreği 26-13 önde tamamladı. İkinci çeyrekte oyunda dengeyi yakalayan Ceyhan Belediyesi, buna karşın soyunma odasına 47-33 geride giren taraf oldu. İkinci devrede iyi savunmasına sürdüren Potanın Kraliçeleri, karşılaşmadan 85-62 galip ayrılarak seride 1-0 öne geçti.

Yıldız Basketbolcularımız başarısını Başkanımızla paylaştı
Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde düzenlenen ve Fenerbahçe Yıldız Bayan Basketbol Takımımızdan 6 oyuncumuzun formasını giydiği, antrenörlüğünü de Yıldız Bayan Basketbol Takımımızın antrenörü olan Ümit Dahar’ın yaptığı Doğa Koleji, Liseler Dünya Şampiyonası’nda kupanın sahibi olurken oyuncularımız bu başarısını Başkanımız ve Yöneticilerimizle paylaştı.

1.PERİYOT:26-13
2.PERİYOT:47-33
3.PERİYOT:69-49
4.PERİYOT:85-62