Fenerbahçe 91-71 Abdullah Gül Üniv.

26.03.2015

Fenerbahçe 91-71 Abdullah Gül Üniv.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 20. hafta erteleme maçında Abdullah Gül Üniversitesi ile karşılaştı. Kayseri ekibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Takımımız, maçı 91-71 kazandı ve bu sezon Abdullah Gül Üniversitesi ile oynadığı 6. maçtan da galip ayrıldı. Bu sonuçla ligde galibiyet sayısını 17’ye çıkaran Fenerbahçemiz, 40 puanla üçüncü sırada yer aldı. 
 

Tina Charles 21 sayıyla maçın skoreri olurken, Shavonte Zellous 19, Agnieszka Bibrzycka 13, Birsel Vardarlı Demirmen 12 ve Quanitra Hollingsworth 11 sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan oyuncularımız oldu.
 

Fenerbahçe Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan maçı Yönetim Kurulu Üyelerimizden Yalçın Haker de izledi. Potanın Kraliçeleri karşılaşmaya Birsel Vardarlı Demirmen, Tina Charles, Agnieszka Bibrzycka, Shavonte Zellous ve Quanitra Hollingsworth beşiyle başladı. 
 

Karşılaşmaya hızlı bir giriş yapan ekibimiz; Quanitra Hollingsworth, Shavonte Zellous ve Tina Charles’ın basketleriyle 9-0 öne geçti. (07:28) Mola alan Kayseri ekibi, ardından 5 sayı buldu ve skoru 9-5’e çekti. (06:41) Rakibinin serisini Quanitra Hollingsworth ile sonlandıran Takımımız Birsel’in harika asistiyle hızlı hücumu Shavonte Zellous ile değerlendirdi ve farkı tekrar açtı. (13-5) Üstünlüğünü sürdüren ekibimiz ilk çeyreği 22-16 önde tamamladı.
 

İkinci periyot karşılıklı basketlerle başladı. Tuğba Palazoğlu’nun üçlüğüyle farkı 8 sayıya çıkaran Potanın Kraliçeleri çeyreğin ilk 5 dakikalık bölümünü de 31-25 üstün geçti. Pınar ve Gabriela’nın sayılarına Tuğçe Canıtez ile yanı veren Takımımız skoru 35-28’e getirdi. (03:36) Birsel Vardarlı Demirmen’in üçlüğüyle skor farkını açan Bayan Basketbol Takımımız, Tina Charles’ın basketleriyle de soyunma odasına 44-33 üstün gitti.
 

Jacek Winnicki’nin öğrencileri iyi oyununu üçüncü periyotta da sürdürdü. Quanitra Hollingsworth ile pota altında etkili olan ekibimiz, Agnieszka Bibrzycka’nın skorer oyunuyla skoru 54-39’a taşıdı. (04:42) Birsel Vardarlı Demirmen’in üçlükleriyle farkı 20 sayıya çıkaran Fenerbahçemiz, çeyreği de 67-52 üstün tamamladı.
 

Son çeyreğe Shavonte Zellous’un turnikesiyle başlayan Takımımız,  Quanitra Hollingsworth ve Tuğba Palazoğlu’nun basketleriyle skoru 78-58 taşıdı. (06:22) Çeyreğin ikinci bölümünde genç oyunculara da şans veren Jacek Winnicki yönetimindeki Fenerbahçemiz maçtan 91-71 galip ayrıldı. 


Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 24. hafta maçında, 29 Mart  Pazar günü Hatay BŞB’yi konuk edecek. Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanacak karşılaşma saat 14:00’te başlayacak.