30.09.2014

Fenerbahçe 91-90 Hatay Bşb.

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri'nde Hatay Büyükşehir Belediyesi ile hazırlık maçı oynadı. Takımımız mücadeleyi 2. uzatma sonunda 91-90 kazandı.
 


Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile hazırlık maçında karşılaştı. Sarı lacivertli ekip Resort ve Sport Topuk Taylası Tesisleri'nde oynanan mücadeleye Miljana Bojovic, Agnieszka Bibrzycka, Kübra Ekşi, Hülya Çoklar ve Quanitra Hollingsworth ilk beşiyle başladı.
 


Birinci periyotta Miljana Bojovic ve Bibryzcka ile etkili olan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız ilk 10 dakikayı 23-16 üstün tamamladı. İkinci çeyrek başa baş mücadeleye sahne oldu. Sarı lacivertliler ilk yarıyı 38-37 önde geçmeyi başardı.
 


Üçüncü  çeyreği 54-51 üstün geçen Hatay Büyükşehir Belediyesi oldu. 4. çeyreğin son saniyelerinde Fenerbahçe üstün olsa da Hatay ekibi skoru 73'te eşitleyerek maçı uzatmaya taşıdı.
 


İlk uzatmada da iki takım birbirine üstünlük sağlayamayınca 79-79'luk skorla 2. uzatmaya gidildi. İkinci uzatmanın sonunda Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız mücadeleyi 2. uzatmada 91-90 kazandı.


2 takım 30 Eylül Salı günü Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri'nde saat 12.00'de bir maç daha oynayacak.