15.11.2015

Fenerbahçe 92-48 Bgd

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 5. haftasında Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda, Basketbolu Geliştirenler Derneği (BGD) ile karşılaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, baştan sona üstün oynadığı mücadeleden 92-48 galip ayrıldı. Takımımız bu sonuçla puanını 9’a yükseltti.
 

Karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı, İsfendiyar Zülfikari ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Selim Sapan da izledi.
 

Takımımız maça Olcay çakır, Quanitra Hollingsworth, Jantel Lavender, Marissa Coleman ve Alexandria Quigley ilk beşiyle başladı. Karşılaşmaya çok iyi bir başlangıç yapan Potanın Kraliçeleri, ilk bölümünde topu iyi paylaşan taraf oldu. Oldukça tempolu geçen ilk çeyrekte ekibimiz, Quigley ve Coleman’ın üçlükleriyle skoru 6-2’ye getirdi. Quigley ve Quanitra ile farkı 8 sayıya çıkaran ekibimiz rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü skor farkını Quanitra ile çift hanelere çıkaran Fenerbahçemiz, Quigley, Lavender ve Olcay’ın elinden bulduğu sayılarla farkı çift hanelerde tutarak periyodu 26-14 önde tamamladı.

 
İlk periyottaki gibi topu çok güzel paylaşan Fenerbahçemiz, 2. periyotta Olcay’ın güzel pasında ilk sayılarını Verameyenka’nın elinden buldu. Savunmada oldukça agresif bir görüntü sergileyerek rakibini boyalı alana sokmayan Potanın Kraliçeleri, oyunu domine ederek hızlı hücumlarını sayılarla tamamladı ve skoru 40-21’e taşıdı. Coleman, Quanitra ve Birsel’in de skor katkısı yaptığı mücadelede soyunma odasına önde giden taraf 51-21’lik skorla Fenerbahçemiz oldu.

 
İlk yarı skor dağılımımız: Q. Hollingsworth 13, A. Verameyenka 11, M. Coleman 10, A. Quigley 7, J. Lavender 6, O. Çakır 2, B. Demirmen 2.

 
Verameyenka’nın açılışını yaptığı 2. yarıda da Quigley ve Lavender ile sayılar üretmeye devam eden Fenerbahçemiz, 3. periyodun ilk bölümünü 59-26 önde geçti. Coleman’la skoru 61-26’ya taşıyan ekibimiz, agresif savunmasını bu periyotta da sürdürerek rakibin sayı bulmasını zorlaştırırken hücumlarını sayılarla süslemeye devam etti ve skor farkını 35 sayıya çıkardı: 65-30. Quanitra, Melisa ve Tuğçe’nin basketleriyle skor farkını 40’a çıkaran Potanın Kraliçeleri 3. çeyreği 73-33 önde bitirdi.

 
Son periyoda ise Lavender’in sayısıyla başlayan Takımımız, rakibin sayılarına Tuğçe Canıtez’le yanıt verdi: 76-37. Lavender, Melis ve Tuğçe’nin skor katkılarıyla farkın kapanmasına izin vermeyen Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız kalan sürede farkı açmaya devam etti ve karşılaşmayı 92-48 önde tamamladı.
 

Çeyrek Skorları:
1.Çeyrek: 26-14 (Fenerbahçe)
2.Çeyrek: 25-7 (Fenerbahçe)
3.Çeyrek: 22-12 (Fenerbahçe)
4.Çeyrek: 19-15 (Fenerbahçe)
 

Fenerbahçe (92): Q. Hollingsworth 17, A. Verameyenka 14, M. Coleman 14, J. Lavender 12, A. Quigley 9, T. Canıtez 8, M. Gülcan 6, B. Demirmen 5, M. Korkmaz 4, O. Çakır 2, G. Doğan 1.