16.04.2015

Fenerbahçe 92-62 Beşiktaş

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Çeyrek Final serisi ilk maçında Beşiktaş ile karşılaştı. Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan mücadele 92-62 üstünlüğümüzle tamamlandı. Potanın Kraliçeleri bu sonuçla çeyrek final serisinde 1-0 öne geçti. Quanitra Hollingsworth 18 sayıyla maçın en skorer ismi olurken, Miljana Bojovic ile Shavonte Zellous 13, Tuğba Palazoğlu ile Tina Charles 11, Cansu Köksal ise 10 sayıyla çift hanelere ulaşan oyuncularımız oldular.
 

Karşılaşmayı Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Asbaşkanlardan İsfendiyar Zülfikari ve Ünal Uzun da izledi.
 

Takımımız maça Birsel Vardarlı Demirmen, Agnieszka Bibrzycka, Shavonte Zellous, Quanitra Hollingsworth ve Tina Charles beşiyle başladı. Biba’nın üçlükle açılışını yaptığı mücadelede rakibin üçlüğü eşitliği getirdi. Shavonte’yle farkı açmaya başlayan ekibimiz Quanitra’nın sayılarıyla skoru 9-3’e getirdi. Televizyon molasının 9-6’yla geçildiği maçta Quanitra ve Shavonte skoru 13-6’ya getirdi. Karşılıklı sayılarla devam eden mücadelede ilk periyot 18-12 üstünlüğümüzle tamamlandı.
 

Tina Charles’in isabetli serbest atışlarla farkı 8 sayıya çıkardığı karşılaşmada konuk ekibin isabetli serbest atışları farkı tekrar 6 sayıya indirdi. Tuğba Palazoğlu ve Tina Charles’la yakaladığı 5 sayılık seriyle farkı çift hanelere çıkaran Potanın Kraliçeleri skoru 25-14’e getirdi (07:37). Rakibin sayılarına Tina ve Bojovic’le yanıt veren Takımımız Tuğba’nın üçlüğüyle farkı 14 sayıya çıkardı (04:37). Rakibine karşı rahat bir oyun sergileyen Potanın Kraliçeleri Beşiktaş’ın farkı eritme çabalarına sayılarla karşılık verdi ve soyunma odasına 14 sayı farkla önde gitti (42-28). 
 

Rakibin sayılarıyla başlayan üçüncü periyotta Potanın Kraliçeleri Quanitra, Tuğba, Tina ve Birsel’in basketleriyle televizyon molasına 54-36 önde gitti (04:40). Mola sonrası karşılıklı basketlerle devam eden oyunda Takımımız etkili hücumuyla rakibin farkı kapatmasına izin vermedi ve üçüncü çeyreğin skorunu 63-44 olarak belirledi.
 

Cansu Köksal’ın üçlüğüyle başlayan son periyotta Bojovic’in üçlüğü skoru 69-44’e getirdi. Rakibin farkı eritme çabalarına Quanitra’nın sayılarıyla yanıt veren Fenerbahçemiz Bojovic ve Tuğçe’nin üçlükleriyle farkı 25 sayıya çıkardı (05:53). Rakibine karşı üstün bir oyun sergileyen Fenerbahçemiz Cansu’nun turnikeleri ve üçlüğüyle skoru 86-57 yaptı. Kalan sürede de rahat oyununu sürdüren Takımımız parkeden 92-62 üstün ayrıldı.