Fenerbahçe Acibadem 2-3 Vakifbank Güneş Sigorta Türk Telekom

23.03.2011

Fenerbahçe Acibadem 2-3 Vakifbank Güneş Sigorta Türk Telekom

Fenerbahçe Acıbadem,  Kulübümüzün ev sahipliğinde düzenlenen CEV Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final karşılaşmaları ilk maçında Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’a 3-2 mağlup oldu.


Takımımız karşılaşmaya Fofao, Sokolova, Furst, Skowronska, Osmokrovic , Eda, Songül (L) ile başladı. İstanbul Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynan karşılaşmada ilk seti 25-19 önde tamamlayan Takımımız ikinci seti 21-25 geride tamamladı. Üçüncü seti 25-21 önde tamamlayan Takımımız dördüncü seti 19-25, beşinci seti ise 11-15 geride tamamladı va maçtan mağlup ayrılan taraf oldu.


Karşılaşmayı Başkanımız Aziz Yıldırım ile Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yöneticilerimizin yanı sıra  Profesyonel Futbol Takımımızın Kaptanı Alex de Souza ile Diego Lugano da izledi.


Taraftarlarımız salonun kendilerine ayrılan bölümlerini doldurdular. Toplam 7 bin seyirci kapasiteli salonda iki Türk ekibini karşı karşıya getiren mücadele öncesi boş yer kalmadı. Taraftarlarımoza yüzlerce tişörtün yanı sıra balonlar dağıtıldı. Taraftarlar, yaptıkları tribün şovlarla Takımımıza maç boyunca destek verdiler.


Voleybol Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final organizasyonuna basın mensuplarının da ilgisi üst seviyede oldu. Türkiye ile Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden 75 medya mensubunun akreditasyonu yapılırken, bu rakamın çok daha üzerine çıkıldığı belirtildi. Dörtlü Final maçları, Avrupa’nın yanı sıra, dünyanın 65 ülkesinden canlı veya bant yayını olarak sporseverlere ulaşacak.


Fenerbahçe Acıbadem, 20 Mart Pazar günü  saat 1500’te,  İtalyan ekibi Scavolini Pesaro  ile üçüncülük dördüncülük maçında karşılaşacak.

Final karşılaşması ise Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile Rabita Bakü arasında saat 18.00’de başlayacak.


FENERBAHÇE ACIBADEM 2-3 VAKIFBANK GÜNEŞ SİGORTA TÜRK TELEKOM


Salon: Burhan Felek


Hakemler: S. Rodriguez (ESP), Volker Schiemenz (GER)


Fenerbahçe Acıbadem: Fofao, Sokolova, Furst, Skowronska, Osmokrovic , Eda, Songül (L), Naz, Seda, Nihan, Yağmur


Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom: Bahar, Gözde, Glinka, Poljak, Özge, Nikolic, Gizem (L), Nilay, Güldeniz, Melis 


Setler: 25-19, 21-25, 25-21, 19-25, 11-15


Süre: 125 dakika (24-32-27-26-16)