Fenerbahçe Acibadem Finalde

03.05.2011

Fenerbahçe Acibadem Finalde

Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız, Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Ligi Play-Off yarı final ikinci maçında, Galatasaray Medical Park’ı 3-0 mağlup ederek seride durumu 2-0’a getirdi ve finale yükseldi. Takımımız finalde Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ile karşılaşacak.

 

Karşılaşmayı Dernek Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanlarından Ali Koç, Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyelerinden Yasemin Merçil, Turan Şahin Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile Profesyonel Futbol Takımımızın kaptanı Alex de Souza da izledi.

 

Karşılaşmada ilk teknik molaya 8-6 önde giren taraf Galatasaray Medical Park oldu. 13-13’te eşitliği yakalayan Takımımız ardından ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi. Oyuna yavaş yavaş ağırlığını koyan Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız farkı açtı. (18-14). Karşılıklı sayılarla devam eden seti Takımımız 25-23 önde tamamladı.

 

İkinci sete iyi başlayan Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız ilk teknik molaya 8-5, ikinci teknik molaya da 16-9 önde girdi. Sokolova ve Osmokrovic ile etkili olan ve iyi defans yapan Takımımız seti 25-16 alarak maçta 2-0 öne geçti.

 

Üçüncü sette İpek’in ortadan hücumlarında etkili olan Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız ilk teknik molayı 8-5 önde tamamladı. Teknik mola sonrası Skowronska ile sayılar bulan Takımımız Galatasaray karşısında farkı açtı. Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımız seti 25-18 alarak maçtan 3-0 galip ayrıldı.

 

FENERBAHÇE ACIBADEM 3-0 GALATASARAY MEDICAL PARK

Salon: Burhan Felek
Hakemler: İlhami Şenyurt, Metin Korkut

Fenerbahçe Acıbadem: Naz, Sokolova, İpek, Skowronska, Osmokrovic, Eda, Songül (L), Nihan, Yağmur
Galatasaray Medical Park: Erika, Özlem, Ivana, Deniz, Gökçen, Seda, Funda (L), Karina, Gamze, Merve

Setler: 25-23, 25-16, 25-18

Süre: 75 dakika (27, 23, 25)