Fenerbahçe Atletizm Erkek Takımımız Şampiyon, Kız Takımımız ise ikinci oldu

17.08.2018

Fenerbahçe Atletizm Erkek Takımımız Şampiyon, Kız Takımımız ise ikinci oldu

Bursa'nın ev sahipliğinde 15-16 Ağustos tarihlerinde Atıcılar Atletizm Pisti'nde gerçekleşen Turkcell Atletizm Süper Ligi final yarışlarında erkek takımımız şampiyon olurken; kadın takımımız ise kürsünün ikinci basamağında yer aldı.

Final yarışlarını Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin ile Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya ve Fenerbahçe Atletizm Şubesi Sorumlusu Gürsel Özyurt da takip etti.

Fenerbahçe Atletizm Şubemiz, yarışları erkeklerde 288 puanla zirvede, kadınlarda ise 271,5 puanla ikinci sırada tamamladı. Erkeklerde Enka Spor Kulübü 284 puanla ikinci, Galatasaray ise 204 puanla üçüncü oldu. Kadınlarda ise Enka Spor Kulübü 294,5'lik puanla ilk sırada yer alırken, 196 puanıyla da Beşiktaş üçüncü oldu.

Atletlerimiz, geçtiğimiz günlerde trafik kazası nedeniyle vefat eden Dünya Şampiyonu atletimiz Nicholas Bett'in anısına siyah kurdeleyle mücadele etti.

Şampiyon olan Fenerbahçe Erkek Atletizm Takımımıza, kupa ve madalyalarını Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin ile Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar verdi.

Sporcularımız, Turkcell Süper Lig final yarışları sonunda gerçekleştirilen kupa ve madalya seremonisinin ardından Fenerbahçe Televizyonu'na konuştu.

Ramil Guliyev: Güzel bir şampiyona oldu

Çok mutluyuz. Güzel bir şampiyona oldu. Burada olduğumuz için gurur duyuyoruz. Her şey harika. Şampiyonluğu kutluyoruz. Önümüzdeki sene Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarışacağız. İnşallah orada da güzel bir derece yaparız.”

Alper Kulaksız: Şampiyonlukta emeği geçem herkese teşekkür ederim

Yarışmada benim normalde 1 tane geçerli hakkım vardı ve o an itiraz edilmesi gerekiyordu ki ben de sonraki haklarımda faul yapmamalıyım. Sonrasında itiraz üzerine beni diskalifiye ettiler. Ben de hakkımı aramaya gittim; çünkü öyle bir şey olmadığını bildiğimiz için başhakeme, ardından da jüriye dilekçe yazmak zorunda kaldık. Bunun üzerine bana 1 hak atlama kararı verdiler. Bugün 1 tane atlayış yaptım ve 6 puan aldım. Bu da şampiyonluk için yetti. 2009'dan bu yana Fenerbahçe'deyim. 5 yıldır şampiyon olamıyorduk ve şimdi şampiyonuz. Bu şampiyonlukta emeği geçem herkese teşekkür ederim.

Özlem Becerek: Emeğimizin karşılığını aldık

Benim için güzel bir yarış oldu. Emeğimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum.

Batuhan Eruygun: Bu şampiyonluğu hak ettik

Ben şampiyonluğun bizim olacağını söylemiştim. Bugün kupayı aldık ve mutluyuz.

Alperen Acet: Güzel bir sezon geçirdim

Çok zorlandığım bir yarış olmadı. İnşallah önümüzdeki sezon tekrardan şampiyon olacağız. Benim de burada ilk şampiyonluğum. Sezon da benim için çok iyi geçti."