Fenerbahçe Beko 89-76 Khimki Moskova

28.11.2019

Fenerbahçe Beko 89-76 Khimki Moskova

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 11. hafta maçında Khimki Moskova'yı konuk etti. Rus ekibini 89-76 yenen Takımımız, 4. galibiyetine imza attı. Datome 20 sayıyla takımımızın skoreri olurken, Melih ve Sloukas 19'ar sayıyla oynadı. Williams 12, Ahmet de 10 sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan diğer oyuncularımız.

Obradovic'e 200. EuroLeague maçına özel plaket

Takımımızın başında 200. EuroLeague maçına çıkan Zeljko Obradovic, bu özel akşamın anısına hazırlanan plaketi Başkan Vekilimiz ve Basketbol Şube Sorumlumuz Semih Özsoy'un elinden aldı.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynanan maçı; Başkan Vekilimiz Semih Özsoy, Başkan Yardımcımız Burhan Karaçam, Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Sevil Zeynep Becan, Mustafa Kemal Danabaş, Metin Sipahioğlu, İlker Dinçay ve Esra Nazlı Ercan ile 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımı izledi.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Sloukas, Melih, Datome, Williams ve Ahmet beşiyle başladı.

Karşılıklı serilerin ardından Sloukas'ın üçlükleriyle öne fırlayan Takımımız, çeyreği 28-24 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Datome ile etkili olan Takımımız, Janis Timma'yı durdurmakta zorluk çekince soyunma odasına 44-49 geride gitti. Üçüncü çeyrekte muhteşem bir oyun sergileyen Obradovic'in öğrencileri; rakip potaya 21 sayı atarken, kendi potasında ise sadece 6 sayı gördü ve son çeyreğe 65-55 üstün gitti. Dördüncü çeyrekte Kaptan Melih sazı eline alırken, Datome ile farkı koruyan Fenerbahçe Beko; Williams, Ahmet ve Sloukas'ın basketleriyle maçı 89-76 kazandı.

Fotoğraflar: Burak Saltık

Haber Görselleri