Fenerbahçe Bir Günde Kurulmadi, Bir Günde De Yikilmaz"

23.07.2011

Fenerbahçe Bir Günde Kurulmadi, Bir Günde De Yikilmaz"

Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki Yüksek Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada "Fenerbahçe bir günde kurulmadı, bir günde de yıkılmaz" dedi. Başkanvekilimiz Nihat Özdemir’in konuşması şöyle;

SAYIN BAŞKANLIK DİVANI, ÇOK DEĞERLİ YÜKSEK DİVAN KURULU ÜYELERİ; SİZLERİ SAYIN BAŞKANIMIZ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ADINA SAYGIYLA SELAMLIYORUM…

BUGÜN ASLINDA, SİZLERİN HUZURUNA; FUTBOLDA Kİ VE AMATÖR ŞUBELERİMİZDEKİ ŞAMPİYONLUKLARIMIZI VE BAŞARILARIMIZI KONUŞMAK; KULÜBÜMÜZÜN BU BAŞARILARDAKİ ALIN TERİNİ, TÜRK SPORUNUN İLERİ GİTMESİ YÖNÜNDEKİ ÇABALARIMIZI, YETİŞTİRDİĞİMİZ ŞAMPİYONLARI ANLATMAK İÇİN ÇIKACAKTIK.

ANCAK HEPİNİZİN YAKINDAN TAKİP ETTİĞİ GİBİ SAYIN BAŞKANIMIZ AZİZ YILDIRIM, ASBAŞKANLARIMIZ SAYIN ŞEKİP MOSTUROĞLU VE İLHAN EKŞİOĞLU, MALİ İŞLER MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TAMER YELKOVAN VE ALTYAPI KOORDİNATÖRÜMÜZ SAYIN CEMİL TURAN’IN HİÇ HAK ETMEDİKLERİ SUÇLAMALARLA GÖZALTINA ALINMALARI HEPİMİZİ DERİNDEN YARALAMIŞ VE GELDİĞİMİZ NOKTADA YAPILAN TÜM BU HAKSIZLIKLAR, HAKLI BAŞARILARIMIZA GÖLGE DÜŞÜRMÜŞTÜR.

ÜMİDİMİZ, SAYIN BAŞKANIMIZIN, ASBAŞKANLARIMIZIN VE DİĞER ARKADAŞLARIMIZIN BU HUKUKİ SÜREÇTEN EN KISA SÜREDE, AKLANARAK ÇIKMALARI; BUGÜN OLMALARI GEREKEN YERDE, BURADA BİZİMLE OLMALARIDIR.

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ;

BİZİM, FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ OLARAK YARGI SÜRECİNE OLAN SAYGIMIZ SONSUZDUR VE BU YAKLAŞIMIMIZ ORTADADIR. BU NEDENLE, BURADAN YARGI SÜRECİNE DAİR HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPMAYI UYGUN BULMUYORUZ, KALDI Kİ AVUKATLARIMIZ ZATEN SÜRECİ YAKİNEN, AN BE AN TAKİP ETMEKTEDİRLER.

FAKAT BU BAĞLAMDA, TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU NEZDİNDE YÜRÜTÜLEN SÜREÇ İLE ALAKALI BİRKAÇ NOKTAYA DEĞİNMEK LÜZUMU VARDIR:

TFF BU SÜRECİ KENDİ DÜZENLEMELERİNE UYGUN BİR ŞEKİLDE YÜRÜTMEK YASAL ZORUNLULUĞU ALTINDADIR. BU AÇIDAN, DEĞERLENDİRİLDİĞİNDE ASIL MESELE, NE KADAR KISA BİR SÜREDE KARAR VERİLECEĞİ DEĞİL, VERİLECEK KARARIN ADİL BİR YARGILAMA NETİCESİ OLARAK HUKUKA VE HAKKANİYETE UYGUN BİR ŞEKİLDE ÇIKIP ÇIKMAYACAĞIDIR.

SÜREÇ İÇERİSİNDE KİŞİ VE KURUMLARI GEREKSİZ BİR ACELEYLE YANLIŞ KARAR ALMAYA YÖNELTEN HER TÜRLÜ YORUMDAN VE DEĞERLENDİRMEDEN BAŞTA FUTBOL AİLESİNİN FERTLERİ VE BASIN OLMAK ÜZERE HERKESİN KAÇINMASI GEREKMEKTEDİR. BU NOKTADA, BAZI ODAKLAR TARAFINDAN, FUTBOL FEDERASYONU’NUN ENGİZİSYON MAHKEMELERİ GİBİ ÇALIŞMASINI VE HERHANGİ BİR DELİL VE BELGEYE DAYANMADAN, BAŞARILARLA DOLU 104 YILLIK GEÇMİŞE SAHİP KULÜBÜMÜZ ALEYHİNDE KARAR ALMASINI TEMENNİ ETMEK, EN TEMEL HUKUK PRENSİPLERİNDEN BİRİ OLAN "SAVUNMA HAKKININ İHLALİ" OLACAĞI AŞİKÂRDIR.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ OLARAK, SORUŞTURMAYA İLİŞKİN TÜM BİLGİ VE BELGELER FEDERASYON İLE PAYLAŞILMADIKÇA, KİMİN HANGİ SUÇLA SUÇLANDIĞI SOMUT BİR ŞEKİLDE GÖZLER ÖNÜNE SERİLMEDİKÇE VE BU KONUDA SAVUNMA YAPMA İMKÂNI İLGİLİLERE TANINIP KİMİN SUÇLU KİMİN SUÇSUZ OLDUĞU NET BİR ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKMADIKÇA SÜRECİN HUKUKEN DOĞRU YÜRÜMEMİŞ SAYILACAĞI KANAATİNDEYİZ VE BU VESİLEYLE İLGİLİLERİ HUKUKA RİAYET ETMEYE DAVET EDİYORUZ.

HER AÇIKLAMAMIZDA, YARGI SÜRECİNİN DEVAM ETTİĞİNE VURGU YAPTIK VE MEDYA YOLUYLA YARGIYI VE FEDERASYONU ETKİLEME HEVESİNDE OLANLARA; YARGISIZ İNFAZIN BAŞ AKTÖRLERİ OLMAYA SOYUNANLARA VE POPÜLİZMLE GÜNÜ KURTARMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI TEPKİMİZİ DİLE GETİRDİK.

YAŞANAN BU OLAYLARIN ÖZELLİKLE MEDYADAKİ BİR TAKIM İSİMLER TARAFINDAN KASITLI BİR ŞEKİLDE YANLIŞ YERLERE ÇEKİLMESİ VE ÇEŞİTLİ ÇEVRELERDEN YAPILAN SORUMSUZ AÇIKLAMALAR, BAŞTA ’MASUMİYET KARİNESİ’ OLMAK ÜZERE HUKUKUN TEMEL PEK ÇOK PRENSİBİNİ AYAKLAR ALTINA ALMIŞ, SAVUNMAHAKKI VE ADİL YARGILANMA GİBİ TEMEL HUKUK PRENSİPLERİNE ZARAR VEREREK, KAMUOYUNU VE ÖZELLİKLE TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU’NU DA ETKİLEMİŞTİR. KULÜBÜMÜZ YAPTIĞI TÜM AÇIKLAMALARDA BU YASA DIŞI GELİŞMELERE DİKKAT ÇEKMİŞ VE TÜM TARAFLARI SAĞDUYUYA DAVET ETMİŞTİR.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU’NUN, UEFA İLE OLAN GÖRÜŞMELERİNDE; UEFA, BAŞKANIMIZ SAYIN AZİZ YILDIRIM’IN VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ ARKADAŞLARIMIZIN, YARGI SÜRECİNDE MAHKUM OLMADIKLARI SÜRECE, HERHANGİ BİR ÖN YARGI OLUŞTURULMAMASI VE KULÜBÜMÜZÜN, ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE VE TÜRKİYE LİGLERİNE DEVAM ETMESİ GEREKTİĞİ GÖRÜŞÜNÜ SAVUNMUŞTUR. UEFA, AYNI ZAMANDA İLK GÜNDEN BERİ TÜM AÇIKLAMALARINDA MASUMİYET KARİNESİ İLKESİNE DİKKAT ÇEKMİŞTİR. TEMENNİMİZ VE BEKLENTİMİZ TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU’NUN DA BU DOĞRULTUDA EN DOĞRU KARARI ALMASIDIR.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU’NUN ÇOK ÖNEMLİ BİR MİSYONU DAHA VARDIR; O DA MEDYAYI VE CAMİALARI İÇİNE ÇEKİLMEK İSTENEN KARMAŞADAN KORUYUP BU DURUMUN DAHA BÜYÜK BİR KAOSA DÖNÜŞMESİNİ ÖNLEMEKTİR. BU YALNIZCA, TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU’NUN ELİNDEDİR. SADECE FUTBOLDA DEĞİL, PEK ÇOK BRANŞTA ÜLKE SPORUNUN GELİŞİMİNİ ENGELLEYECEK, ULUSLARARASI ARENADA ÜLKE İTİBARINI ZEDELEYECEK, KENDİ KENDİMİZE ZARAR VERECEK SÖYLEMLERDEN VE BİLİNÇLİ BİLGİ KİRLİLİĞİNDEN ARTIK VAZGEÇİLMELİDİR.

TEKRAR SÖYLÜYORUM, ŞİMDİ HUKUKİ SÜRECİN TAMAMLANMASINI HEP BİRLİKTE BEKLEYECEĞİZ. TÜRK ADALETİNE GÜVENİMİZ SONSUZDUR. EN SONUNDA DA HAK YERİNİ BULACAK, KULÜBÜMÜZ AKLANACAK VE YARGISIZ İNFAZCILAR İNSAN İÇİNE ÇIKAMAYACAK DURUMA GELECEKTİR.

SAYIN DİVAN KURULU BAŞKANI, DİVAN KURULU; SAYIN AZİZ YILDIRIM 13 YILLIK BAŞKANLIK DÖNEMİNDE İLK KEZ YÜKSEK DİVAN KURULU’NDA BULUNMAMAKTADIR.

ŞİMDİ, SAYIN BAŞKANIMIZ AZİZ YILDIRIM’IN BİZE ULAŞTIRDIĞI MESAJDAN İZNİNİZLE ALINTI YAPMAK İSTİYORUM;

"ÇALIŞTIM, HEP ÇALIŞTIM. AMATÖR SPORLARIN TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ GENÇLER İÇİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU GÖRDÜM. BU ALANDA LİDERLİK ETTİM AMATÖR ŞUBELERE DEVLETTEN DAHA FAZLA YATIRIM YAPTIM. POPÜLİZM YAPIP TÜM KAYNAKLARI FUTBOLA AYIRMADIM. ÜLKEMİ, ÜLKEMİN ULUSLARARASI MÜSABAKALARDA, BOKSTA YELKENDE ATLETİZMDE DALGALANACAK ŞANLI BAYRAĞINI DÜŞÜNDÜM. TESİSLER YAPTIM. YENİ SPORCULAR YETİŞSİN, "BU ÜLKEDEN SPORCU ÇIKMAZ" DİYENLER TÜRK GENCİNİN BAŞARISINI GÖRSÜNLER DİYE. GENÇ ÇOCUKLAR ÖNCE FENERBAHÇELİ OLSUNLAR SONRA ÜLKELERİNE MİLLETLERİNE FAYDALI FERTLER OLSUNLAR DİYE HER YANDA TESİSLER YAPTIM. GENÇLERİ HEP HEVESLENDİRDİM, CESARETLENDİRDİM. MİNİK TAKIMDAKİ SPORCULARIMIN BİLE İSİMLERİNİ ÖĞRENDİM, ANTRENMANLARINA GİTTİM ONLARA MORAL VERDİM. FENERBAHÇELİLİK NEDİR, NASIL FENERBAHÇELİ OLUNUR, O ÇUBUKLU FORMA NASIL KUTSALDIR, ÖĞRENSİNLER DİYE MÜCADELE ETTİM.

ÇOK MÜCADELE ETTİM. SAĞLIĞIMI VERDİM. SAĞLIĞIMDAN ÖDÜN VERDİM AMA FENERBAHÇE SEVDAMDAN ÖDÜN VERMEDİM. AMELİYAT MASASINDAN KALKIP TAKIMIMIN BAŞINDA DEPLASMANA GİTTİM. BENİ GÖREN TARAFTAR STADYUMLARI SALONLARI DOLDURDU. ÖNCE, ONLAR DA BANA KIZDILAR. TRİBÜNDE KÜFÜR ETTİRMEDİM, KAVGAYA, KARGAŞAYA İZİN VERMEDİM. AMA SONRA ONLAR DA ANLADILAR HERŞEYİN DAHA BÜYÜK BİR FENERBAHÇE YARATMAK İÇİN OLDUĞUNU. BÜYÜK FENERBAHÇE TARAFTARI BENİM YAPTIKLARIMI GÖRÜYOR, BİLİYOR.

DİVAN KURULU ÜYELERİNE, KONGRE ÜYELERİNE VE BÜYÜK FENERBAHÇE TARAFTARINA DESTEKLERİ NEDENİYLE ŞAHSIM VE ARKADAŞLARIM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM. HEPİNİZİ SAYGIYLA SELAMLARIM."

BAŞKANIMIZ VESİLESİYLE GERÇEKLERİ HERKESE BİR KEZ DAHA HATIRLATMAKTA YARAR VAR.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ, 9 BRANŞTA, 2000’E YAKIN LİSANSLI SPORCUSU, 700 CİVARINDA PERSONELİ İLE TÜRK SPORUNUN LOKOMOTİFİDİR. BİZ BUNUN BİR PARÇASI OLMAKTAN GURUR DUYDUK VE DAİMA DA GURUR DUYACAĞIZ.

BİZ FENERBAHÇE OLARAK, 2010-2011 SEZONUNA; BİR TEK SEZONA 389 ALTIN, 221 GÜMÜŞ, 194 BRONZ MADALYA SIĞDIRDIK.

BİZ FENERBAHÇE OLARAK, BİR SEZONA, 34 TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU, 9 TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ, 6 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, 1 DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU, 1 BALKAN ŞAMPİYONLUĞU, 5 AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU, 6 AVRUPA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ, 3 AVRUPA İKİNCİLİĞİ, 3 İSTANBUL ŞAMPİYONLUĞU, 2 İSTANBUL İKİNCİLİĞİ SIĞDIRDIK.

BU OLAĞANÜSTÜ ZAFERLER, ALIN TERİYLE, EMEKLE, SABIRLA, SİSTEMLE KAZANILDI. HEPSİ, DÜNYANIN HER BİR YANINDAKİ HER BİR FENERBAHÇELİ’NİN EMEĞİDİR, HAKLI GURURUDUR. BUNA ŞÜPHEYLE BAKMAK, BU BÜYÜKLÜĞÜ GÖRMEZDEN GELMEK AFFEDİLEMEZ BİR İNSAFSIZLIK OLUR.

SADECE BİZ FENERBAHÇELİLER DEĞİL, 2010-2011 SEZONU ŞAMPİYONLUK YARIŞININ BİR PARÇASI OLAN TÜM SPORSEVERLER, O GÜNLERİ, O MAÇLARI HATIRLAMALI.

ARKADAŞLAR, BİZ 2010-2011 FUTBOL SEZONUNU SAHADA YAŞADIK. SON DAKİKALARA KADAR GİDİP GELEN MAÇLARDA YÜREĞİMİZ AĞZIMIZA GELDİ. HOCAMIZIN VE FUTBOLCULARIMIZIN İLK GÜNDEN İTİBAREN SÖYLEDİKLERİ GİBİ TÜM MAÇLARI "ALIN TERİMİZLE" KAZANDIK. KİMSE BİZE BAŞKA BİR ŞEY ANLATMASIN.

BİZİM ALNIMIZ AKTIR, BAŞIMIZ DİKTİR.

DELİLSE EN BÜYÜK DELİL MİLYONLARIN İZLEDİĞİ KIRAN KIRANA GEÇEN MAÇLAR, DELİLSE EN BÜYÜK DELİL UZATMA DAKİKALARINDA KALE SAHAMIZDA GOL ARAYAN RAKİP KALECİLER, DELİLSE EN BÜYÜK DELİL FENERBAHÇE’YE GOL ATTIKTAN SONRA KORNER DİREĞİNİ TEKMELEYEN FUTBOLCULARDIR.

EN BÜYÜK DELİL ALIN TERİMİZDİR.

17’DE 16’LIK GALİBİYET SERİMİZE BUGÜN BÜYÜK BİR FIRSATÇILIKLA GÖLGE DÜŞÜRMEK İSTEYENLERE DE EN BÜYÜK KANITIMIZ, YİNE KENDİLERİYLE OYNADIĞIMIZ VE KAZANDIĞIMIZ MAÇLARDIR.

SEVGİLİ DİVAN KURULU ÜYELERİ İZNİNİZLE BUGÜNKÜ TOPLANTIMIZ VESİLESİYLE FENERBAHÇELİ TARAFTARLARIMIZA DA SESLENMEK İSTİYORUM.

SEVGİLİ FENERBAHÇELİLER,

FENERBAHÇE SAHİPSİZ DEĞİLDİR… FENERBAHÇE’NİN HAYSİYETİ HEPİMİZİN HAYSİYETİDİR.

BUGÜN KARŞINIZDA HER ŞEYDEN ÖNCE ONURU İÇİN YAŞAYAN, GÖNLÜNÜ AKLIYLA BİRLİKTE SARI LACİVERT’E BAĞLAMIŞ FENERBAHÇE SEVDALILARI OLARAK BULUNUYORUZ.

ATILAN BİR GOLE SEVİNEN, YENİLEN BİR GOLE ÜZÜLEN TÜM FENERBAHÇE TARAFTARLARI GİBİ.

TRİBÜNDE HİÇ TANIMADIĞI BİR İNSANA SEVİNÇLE SIMSIKI SARILAN YERİ GELDİĞİNDE BERABERCE GÖZYAŞI DÖKEN ORTAK NOKTASI FENERBAHÇELİLİK RUHU OLAN TARAFTARLAR GİBİ.

DEĞERLİ FENERBAHÇELİLER;

CAMİAMIZIN HAKKINI HUKUK ÇERÇEVESİNDE ARAYACAĞIZ VE HUKUKİ TÜM YOLLARI SEFERBER EDEREK, HAKKIMIZ NE İSE SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ. BUNDAN KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN.

FENERBAHÇE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR. SPORCUSUNDAN DOKTORUNA, YÖNETİCİSİNDEN MALZEMECİSİNE KADAR… BİR ASIRDIR NASIL ÇALIŞIYORSA ŞİMDİ DE ÖYLE ÇALIŞIYOR.

BUNDAN HİÇ KİMSENİN ZERRE KADAR ŞÜPHESİ OLMASIN.

SEVGİLİ FENERBAHÇELİLER;

BİZİM EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ ONURUMUZ, EN BÜYÜK SEVGİMİZ FENERBAHÇE’DİR.

BUNU HERKES DUYSUN! TÜM TÜRKİYE BİLSİN! KİMSE UNUTMASIN!

BUGÜN KARŞINIZA ONURU İÇİN YAŞAYAN FENERBAHÇE YÖNETİM KURULU OLARAK ÇIKTIK.

BUGÜN KARŞINIZA ONURU İÇİN YAŞAYAN BİRER FENERBAHÇE TARAFTARI OLARAK ÇIKTIK.

BUGÜN KARŞINIZA ONURUYLA VAR OLAN FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ ADINA ÇIKTIK.

VE ÇOK İYİ BİLİYORUZ; FENERBAHÇE’Yİ FENERBAHÇE YAPAN EN ÖNEMLİ DEĞERİ, YANİ TARAFTARI KULÜBÜNÜN HER ZAMAN YANINDADIR. BİZ DE SONUNA DEK ONLARIN YANINDAYIZ.

ANCAK ŞU DA BİLİNMELİ Kİ;

FENERBAHÇE BİR GÜNDE KURULMADI. BİR GÜNDE DE YIKILMAZ!

FENERBAHÇE NE BİR GÜNDE YOK EDİLİR, NE DE FENERBAHÇE GİBİ BİR KULÜP 100 YIL DAHA GEÇSE YENİDEN OLUŞTURULABİLİNİR.

104 YILLIK KOCA BİR ÇINAR OLAN FENERBAHÇE, YIKILMAMIŞTIR, AKSİNE DİMDİK AYAKTADIR. CAMİAMIZIN TÜM FERTLERİ, DÜNYADA EŞİNE AZ RASTLANABİLECEK BİR DAYANIŞMA RUHUYLA TEK YÜREK OLARAK HAREKET ETMEKTE VE BU KULÜBÜN EŞSİZ GÜCÜNÜ DOSTA DÜŞMANA EN GÜZEL ŞEKİLDE GÖSTERMEKTEDİR. TOPUK YAYLASI’NA ANNESİNİN KUCAĞINDA GELEN 10 AYLIK BEBEK HEPİMİZİ DUYGULANDIRMIŞ, GELECEĞİMİZİN DE EMİN ELLERDE OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA HATIRLATMIŞTIR.

SİZLERDEN RİCAMIZ, DESTEKLERİNİZİ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BİZLERE HİSSETTİRMENİZDİR. BUGÜNLERİ HEP BİRLİKTE, TEK VÜCUT OLARAK AŞACAĞIMIZA İNANIYORUZ.

GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR, SAFLARI SIKLAŞTIRALIM, KULÜBÜMÜZE ZARAR VERMEK İSTEYENLERE TEK YUMRUK HALİNDE KARŞI ÇIKALIM.

O YÜZDEN SON SÖZ OLARAK, TARİHE BURADAN NOT DÜŞMEK İSTİYORUM:

SEVGİLİ FENERBAHÇE TARAFTARLARI, SEVGİLİ ÜYELERİMİZ, GÖNLÜNÜZ RAHAT OLSUN,

HER ŞEY GELİR HER ŞEY GEÇER, FENERBAHÇE SONSUZA DEK KALIR.

BAŞKANIM VE YÖNETİM KURULU ARKADAŞLARIM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM,

SAYGILARIMLA…