Fenerbahçe Derneklerinden Destek Mesajlari

18.01.2014

Fenerbahçe Derneklerinden Destek Mesajlari

Kulüp Başkanımız ve yöneticilerimiz hakkında verilen Yargıtay kararının ardından dünya geneline yayılan Fenerbahçe Dernekleri, kamuoyu açıklamalarıyla bu karara duydukları tepkiyi dile getirdiler.

ADANA

Kamuoyu tarafından 3 Temmuz süreci olarak bilinen Fenerbahçe’mizin üzerinde oynanan oyunun son perdesi de tamamlanmıştır.

Bu süreçte Büyük Fenerbahçe, yönetimi ile taraftarı ile tüm sporcuları ve teknik kadroları ve tüm çalışan emekçileri ile birlikte kenetlenip, nasıl dimdik ayakta durduğunu sadece ulusumuza değil tüm dünyaya göstermiştir.

Bu kararlılığımızın bundan sonrada, daha da artarak süreceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.

Gün, birlik olma günüdür. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da "Hep destek, tam destek" sloganının arkasında olduğumuzu ve üzerimize düşen görevi/görevleri severek yapacağımızın bilinmesini saygılarımızla arz ederiz.

Adana Fenerbahçeliler Derneği

------------------------------------------------------------------------------------------------------


FENERBAHÇE USA


Fenerbahçe USA Derneği, ülkemizi ve Amerikan Türk Toplumu’nu, rahatsız eden konularda bugüne kadar sakinliğini korumuş, sükunet için tarafsız bir duruş sergilemeyi kendine ilke edinmiştir. Ancak son zamanlarda ülkemizde yaşananlar, Fenerbahçe camiasını birebir etkilemektedir.


Ülkemizde güven ve adalet mekanizmalarının yara aldığı, sistemi işletenlerin ve yargılayanların taraflara ayrıldığı bir dönemde,  Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanı Aziz Yıldırım’a kesilen cezanın hak olmadığını düşünüyoruz. Fenerbahçe camiasının hassasiyetleri,  artık sporu aşmış ve siyasi bir dava haline getirilmiştir.  Fenerbahçe USA Derneği, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün haklı davasının arkasında olacaktır.


Umudumuz, gerek toplumumuzu gerek Fenerbahçe camiasını derinden etkileyen bu kaosun bir an önce sona ermesi, adil bir yargılama ortamının oluşmasıdır.  Türk toplumunun vicdanına güveniyor,  Fenerbahçe camiasının her daim ayakta kalacağına ve yıkılmayacağına  inanıyoruz.

Saygılarımızla,

Fenerbahçe USA Derneği


------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANKARA

YARGI TARAFINDAN VERİLEN SÖZDE ÖRGÜT VE ŞİKE KARARLARI, DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BİZ FENERBAHÇELİLERİ DERİN BİR ÜZÜNTÜYE SEVK ETMİŞTİR. ÖNCELİKLE SÖYLEMEK İSTERİZ Kİ, BU DERİN ÜZÜNTÜMÜZ, HİÇBİR ZAMAN, BU HAKSIZLIĞA KARŞI ÇIKMA DURUŞUMUZU ETKİLEMEYECEKTİR.

BU SORUNUN YANLIZCA FENERBAHÇE VE FENERBAHÇELİLERİN DEĞİL, TÜM ÜLKENİN SORUNU OLDUĞU İNANCINDAYIZ.

NE VAR Kİ; AZİZ YILDIRIM ÖNDERLİĞİNDE KURULDUĞU İDDİA EDİLEN SUÇ ÖRGÜTÜNÜN BİRER ÜYESİ OLMAKTAN BİZLER DE ONUR DUYUYORUZ.

HUKUK DIŞI KARAR VE UYGULAMALARI TANIMIYORUZ VE TANIMAYACAĞIZ.

FENERBAHÇE TÜM TARAFTARIYLA, KONGRE ÜYELERİYLE YANİ BÜYÜK FENERBAHÇE AİLESİ İLE BİRLİKTE HAKLI MÜCADELESİNİ AYNI KARARLILIKLA SÜRDÜREKTİR.

BÜYÜK FENERBAHÇE AİLESİNİ HESABA KATMADAN FENERBAHÇEMİZE VE BAŞKANIMIZA DOKUNMAK İSTEYENLERİN, BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELERİ GEREKTİĞİ İNANCINDAYIZ.

FENERBAHÇE YALNIZCA BİR SPOR KULÜBÜ DEĞİLDİR., AYNI ZAMANDA TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜDÜR. MÜCADELEMİZ ADALETSİZLİĞE VE HAKSIZLIĞA KARŞIDIR. BİLİYORUZ Kİ, BU MÜCADELE SONUNDA, YALNIZ FENERBAHÇE DEĞİL ÜLKEMİZ DE KAZANACAKTIR.

HER ZAMAN OMURGALI VE DİK DURAN BAŞKANIMIZ İLE YÖNETİM KURULUMUZUN ALACAĞI TÜM KARARLARI SONUNA KADAR DESTEKLEYECEĞİMİZİ KAMUOYUNA İLAN EDİYOR VE DİYORUZ Kİ:

’’DARAĞACINDA OLSAK BİLE SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE’’

ANKARA FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

----------------------------------------------------------------------------------------------------

BOLU


HUKUKA AYKIRI SİYASİ HİÇ BİR KARARI TANIMADIĞIMIZI ALTINI ÇİZEREK BELİRTİYORUZ Kİ

FENERBAHÇE VE ÜLKE SPORUNA KATKILARI İNKAR EDİLEMEZ BİR DEĞERE BUGÜN BU YAFTAYI VURMAYA ÇALIŞAN ZİHNİYET İLE HER ZAMAN MÜCADELE EDECEĞİMİZDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN..

ÜLKENİN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜNE ATILMAK İSTENEN ÇAMUR, BİRGÜN GELECEK KENDİLERİNİ BOĞACAKTIR,

UNUTULMAMALIDIR Kİ;

ŞİMDİ BU ULU ÇINARIN DALLARINI BUDAMAYA,KIRMAYA ÇALIŞANLAR, GÜN GELECEK GÜNEŞİ GÖRMEK İÇİN YİNE BU ÇINARIN TEPESİNE ÇIKMAK ZORUNDA KALACAKLARDIR.

BAŞTA ÜLKEYI YÖNETENLER OLMAK ÜZERE HERKES TARAFINDAN TARAFSIZLIĞI VE BAĞIMSIZLIĞININ TARTIŞILDIĞI SÖZDE YARGI ORGANLARININ ALMIŞ OLDUĞU SÖZDE ŞIKE VE SÖZDE SUÇ ÖRGÜTÜ KARARINI TANIMIYORUZ.

BU SÖZDE KARAR 3 TEMMUZ OPERASYONUNUN KIMLER TARAFINDAN YAPILDIĞININ TESCİLİDİR.

BUGÜNE KADAR GÖSTERMIŞ OLDUĞUMUZ DİRENİŞ, BUNDAN SONRA GÖSTERECEĞIMIZ DİRENİŞİN SADECE FRAGMANIYDI.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI AZİZ YILDIRIM’IN KURDUĞU İDDİA EDİLEN SÖZDE SUÇ ÖRGÜTÜNÜN ÜYESİ OLDUĞUMUZU VE BUNDAN ONUR DUYDUĞUMUZU BEYAN EDERIZ.

ADALET BİRGÜN HERKESE LAZIM OLACAK.

BİZ VARKEN FENERBAHÇE YIKILMAZ!

SON SÖZÜ FENERBAHÇE SÖYLEYECEK!

BOLU FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

----------------------------------------------------------------------------------------------

EDİRNE

Edirne Fenerbahçeliler Derneği olarak;

Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulumuzun 17.01.2014 tarihinde www.fenerbahçe.org resmi sitesinde ve FENERBAHÇE TV ’de yapmış oldukları açıklamalarına koşulsuz katılıyoruz.

Bilinmelidir ki; tüm zorluklar ve 107 yıllık çınarın yaşadığı tüm sportif başarılara dayanarak "BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ" sloganı çerçevesinde, Fenerbahçemiz vurulan her darbe ile daha da güçlenerek bu yangının sonunda kendi küllerinden yeniden doğacaktır.

Fenerium poşetini atmaya kıyamayan taraftarımızın, Başkanımızı ve Kulübümüzü yalnız bırakacağını düşünenler unutmamalılardır ki; Bizler 3 Temmuz’da yeniden doğan sarı-lacivert milyonlarız.

Bu vesile ile ; AZİZ YILDIRIM LİDERLİĞİNDE KURULDUĞU İDDİA EDİLEN SUÇ ÖRGÜTÜNÜN BİRER ÜYESİ OLMAKTAN ONUR DUYDUĞUMUZU kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Sevgi,Saygı,Kardeşlik.
İşte Fenerbahçelilik

Saygılarımızla

EDİRNE FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

-------------------------------------------------------------------------------------------------


DORTMUND


DORTMUND FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ OLARAK , KAMUOYUNUN YAKINDAN TAKİP ETTİĞİ SÖZDE ŞİKE DAVASININ, YARGITAY KARARINDAN SONRA BU AÇIKLAMAYI YAPMA GEREĞİ DOĞMUŞTUR.

1908 YILINDA AYETULLAH BEYİN FRANSA KRALINA "BENDE FENERBAHÇE BENİM DİYOR , BU PAZARLIĞI KABUL ETMİYORUM" , 1961 YILINDA RÜŞTÜ DAĞLAROĞLU SIKI YÖNETİM KOMUTANI CEMİL TURALA "Bakın Sayın Komutan Fenerbahçe Spor Kulüb...ü bundan 40 yıl önce de kapatılmak istenmiş kaldı ki o tarihteki suçlamalar bugünkü gibi değil gerçekti. Kulübümüz o tarihte düşmanla savaşmak için Anadolu’ya silah sevkiyatını gerçekleştirmiş ve başta İngilizler olmak üzere tüm İşgal kuvvetlerinin tepkisini çekmişti. Kulübümüzü İngiliz askerleri bahçede beklerdi.
O zaman düşman kuvvetleri komutanı General Harrington’un başaramadığı bu olayı bugün sizin yapmaya çalışmanız bizi çok üzdü. Fenerbahçe, başta Atatürk olmak üzere tüm ulusun sevgisini kazanmış bir kulüptür, sahaya atılan şişenin sorumlusu kulübümüz değildir, bize karşı düşmanca tavır takınan MHK ve Federasyondur" GEÇMİŞTE BEYANLARINA NASIL DESTEK VERİLDİYSE,

17/01/2014 TARİHLİ FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI AZİZ YILDIRIM VE YÖNETİM KURULUMUZUN YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMALARIN HER SATIRINA İMZAMIZI ATIYORUZ. .

HAKLI MÜCADELEMİZİ HUKUKA AYKIRI, HİÇ BİR SİYASİ KARAR ENGELLEYEMEZ. BİZLER NEFES ALDIĞIMIZ SÜRECE DAVAMIZI, ÖNCE KENDİMİZ SÜRDÜRÜP, SONRA EVLATLARIMIZA MİRAS OLARAK BIRAKACAĞIZ.

DİK DURUŞUMUZ BAKİ OLUP, PAZARLIKLARA MALZEME EDİLMEYECEK KADAR ONURLUDUR. HİÇ BİR OLUŞUMDAN AF BEKLEMİYORUZ, ÇÜNKÜ AF SUÇLULARIN BEKLEDİĞİ BİR TEMENNİDİR. BİZ HAKKIMIZI ARIYORUZ VE ALINCAYA KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR.

"Türkiye’de Fenerbahçe Cumhuriyeti sağlıklı, başarılı ve ilkse, bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. Esnafın yüzü güler. Perakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. Tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar, meyhaneler fuldur. Statlar Türkiye’nin her vilayetinde lebaleptir. Fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür. Kötü (!) uğurlanmasına rağmen. Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz." İSLAM ÇUPİ

FENERBAHÇE BİTTİ DEMEDEN, HİÇ BİR ŞEY BİTMEZ.

Dortmund Fenerbahçeliler Derneği

----------------------------------------------------------------------------------------------------

KOSOVA

BİZ KOSOVA FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ OLARAK;
SAYIN BAŞKANIMIZ AZİZ YILDIRIM VE YÖNETİM KURULUMUZUN 17.01.2014 TARİHİNDE, www.fenerbahce.org RESMİ SİTESİNDE VE FENERBAHÇE TV’de YAPMIŞ OLDUKLARI AÇIKLAMALARINA KOŞULSUZ KATILIYORUZ VE,

BAŞKANIMIZ VE FENERBAHÇE’YE YÖNELİK SÖZKONUSU HUKUK DIŞI KARAR VE UYGULAMALARI TANIMADIĞIMIZI VE TANIMAYACAĞIMIZI,

BU VESİLE İLE; AZİZ YILDIRIM LİDERLİĞİNDE KURULDUĞU İDDİA EDİLEN SUÇ ÖRGÜTÜNÜN BİRER ÜYESİ OLMAKTAN ONUR DUYDUĞUMUZU KAMUOYUNA SAYGI İLE BİLDİRİRİZ.

ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLACAK.
BİZ VARKEN FENERBAHÇE YIKILMAZ !
SON SÖZÜ FENERBAHÇE SÖYLEYECEK !

SAYGILARIMIZLA

KOSOVA FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

---------------------------------------------------------------------------

ÖDEMİŞ

ÖDEMİŞ FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ OLARAK, BAŞKANIMIZ AZİZ YILDIRIMIN SUÇSUZLUĞUNA OLAN İNANCIMIZ TAMDIR. FENERBAHÇE’MİZİN HAKLI 2010-2011 YILI ŞAMPİYONLUĞU,FUTBOLCULARIMIZ ALIN TERİ, FENERBAHÇE’MİZ VE BAŞKANIMIZ AZİZ YILDIRIM ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLEN HAKSIZ DAVALARLA GÖLGELENMEYE ÇALIŞIMAKTADIR.

BÜYÜK FENERBAHÇE TARAFTARI HER ŞEYİN FARKINDADIR, DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BU HAKSIZLIĞA KARŞI DİMDİK AYAKTA DURMAYA DEVAM EDECEKTİR.FENERBAHÇE’MİZE VE BAŞKANIMIZA OLAN DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR.

107 YILLIK BU KOCA ÇINARI YIKMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ.MİLYONLARIN GÖNÜL VERİP BİR GALİBİYETİYLE ÇOCUKLAR GİBİ SEVİNDİĞİ,MAÇ GÜNLERİ HEYECANDAN UYUYAMAN KÜÇÜK FENERLİ ÇOCUĞUZ, ARMASI UĞRUNA KANINI DÖKEN GÖKHAN GÖNÜL’ÜZ, MEHMETÇİK BASRİ’YİZ,CAN BARTU’YUZ, CİHAT ARMAN’IZ, FİKRET ARICAN’IZ, SERKAN ACAR’IZ, SELÇUK YULA’YIZ, VOLKAN DEMİREL’İZ, RIDVAN DİLMEN’İZ, AYKUT KOCAMAN’IZ, CEMİL TURAN’IZ, ALEX DE SOUZA’YIZ, ’’O KUTSAL FORMAYI SIRTIMDA DEĞİL BAŞIMDA TAŞIDIM’’ DİYEN RAHMETLİ ORDİNARYÜS LEFTER’İZ... O KUTSAL FORMAYI TERLETEN GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BİNLERCE FUTBOLCUNUN ŞEREFİYLE TAŞIDIĞI ÇUBUKLUYUZ... FENERBAHÇE’Lİ OLMAKLA ÖVÜNEN MİLYONLARCA TARAFTARIN FENERBAHÇE SEVDASINA KİMSE ENGEL OLAMAZ. BİZ FENERBAHÇELİLER EN KÖTÜ GÜNDE DÜN OLDUĞU BUGÜNDE FENERBAHÇE’MİZİN HER ZAMAN YANINDA OLUP DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ.ÇÜNKÜ BİZ EŞİ BENZERİ OLMAYAN, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ HİÇBİR GÜCÜN YIKAMAYACAĞI, VEFALI FENERBAHÇE TARAFTARIYIZ...

 ÖDEMİŞ FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

-----------------------------------------------------------------------------

BATMAN      

BAĞIMSIZ YARGININ BAŞKANIMIZ SN. AZİZ YILDIRIM’A VERİLEN CEZANIN ONAYLANDIĞINI TEESSÜFLE ÖĞRENMİŞ BULUNMAKTAYIZ.

BAŞKANIMIZ VE KULUBÜMÜZE İSNAD EDİLEN SUÇLAMALARI HİÇBİR ZAMAN KABUL ETMEDİK ŞİMDİ DE KABUL ETMİYORUZ.

BATMAN’DA DA BÜYÜK CAMİA OLAN FENERBAHÇEMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLMAKTAN VE FENERBAHÇE BAYRAĞINI TAŞIMAKTAN BÜYÜK GURUR DUYDUĞUMUZU İFADE EDİYORUZ.

"HEPİMİZ FENERBAHÇEYİZ,HEPİMİZ AZİZ YILDIRIMIZ"

HER ZAMAN VE HERYERDE FENERBAHÇE....

BATMAN FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

------------------------------------------------------------------------------

GEMLİK

YANINDAYIZ BÜYÜK BAŞKANIM …
Herkes tarafından 3 Temmuz süreci olarak bilinen Fenerbahçe’mizin üzerinde oynanan oyunun devamı da gösterime girmiştir.

Herkes bilmelidir ki; Bu süreçte, yönetimi, taraftarı, tüm sporcuları, teknik kadroları ve tüm çalışanları ile birlikte daha sıkı kenetlenip, nasıl dimdik ayakta durduğumuzu ve daima duracağımızı tüm dünyaya yeniden göstereceğiz.

Gemlik Fenerbahçeliler Derneği olarak daima kulübümüzün ve BÜYÜK BAŞKANIMIZIN yanında olduğumuzu tekrar buradan haykırmak isteriz.

Gemlik Fenerbahçeliler Derneği olarak üzerimize düşen görevleri yapmak için her daim hazır bulunmaktayız…

Unutulmamalıdır ki; Her zaman söylediğimiz gibi "DAR AĞACINDA OLSAK BİLE SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇEDİR"

Saygılarımızla

Gemlik Fenerbahçeliler Derneği

------------------------------------------------------------------------------

KIRŞEHİR

3 Temmuz 2011’de başlayan bu süreç, hukukun ve adil yargılama kriterlerinin çok fazla eleştirilmeye başladığı bugünlerde maalesef kulübümüz ve Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım açısından kaygı ve üzüntü verici bir kararla şimdilik noktalanmıştır.

Kulübümüz üzerine oynanan oyunlara her platformda direnerek göğüs gerdik. Bu kararlara karşı direncimiz camiamızın her ferdinde artarak sürecektir. Yönetim Kurulu Üyelerimiz gibi bizlerde bu örgütün bir parçası olmaktan şeref duyuyoruz. Tarih gerçekleri er ya da geç yazacaktır.

Hep Destek Tam Destek.

KIRŞEHİR FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

-------------------------------------------------------------------------------

İSKENDERUN

Türkiye Kamuoyuna açık mektup,
3 Temmuz süreciyle başlatılan ve tamamen siyasi mülahazalarla Fenerbahçe’mizi ele geçirmeye yönelik Başkanımız Aziz Yıldırım’ı linç ederek hedefine ulaşmaya çalışan işgal operasyonunun son halkası Yargıtay’ca alınan onama kararı olmuştur.

Bu operasyonun başkanımız nezdinde tüm Fenerbahçe  camiasına yapıldığı kanaatini taşıyoruz. Türk futbolunun yüz akı, 107 yıllık yıkılmaz cumhuriyet kalesi Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 25 milyonu aşkın taraftarına yapılan bu hayasızca akın bir gün elbet Yüce Türk Milletinden gereken cevabı misliyle alacaktır.

Hukuk dışı kararlar, kumpaslar ve iftiralarla hukuk garabeti haline dönüşmüş uygulamalara dair söylemlerin kol gezdiği şu günlerde, Başkanımız Aziz Yıldırım hedef alınarak işletilmeye çalışılan bu işgal ve linç planı işe yaramayacaktır; camia olarak dimdik ayakta kalarak yeniden ve objektif  yargılama istediğimiz bu iftira kampanyasının adil bir şekilde sonuçlandırılması için son nefesimize kadar mücadele edeceğimize Yüce Türk Milleti önünde ant içeriz.

Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ı bu hak-hukuk mücadelesinde yalnız bırakmayacağız;

Son olarak: Başkanım,’’Dik dur eğilme,bu taraftar seninle’’ diyoruz…

Saygılarımızla..

İskenderun Fenerbahçeliler Derneği
-----------------------------------------------------------------------------

KUŞADASI

"YANINDAYIZ"
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir tek gün için bütün bir ömrü gözden çıkartırız.."

28 Temmuz 2012 tarihinde yapmış olduğu açıklamada böyle demişti Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım..

Dün açıklanan Yargıtay kararı sonrasında Aziz Yıldırım özelinde Fenerbahçe’ye atılmaya çalışılan suçlamaların 3 Temmuz’u kuran, yazan, uygulayan ve yöneten zihniyetin kamuoyu önünde güç gösterisine tanık olmakta ve tuzun koktuğu bir dönem yaşamaktayız.

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır ve Biz Fenerbahçeliler’e yapılan bu haksızlığa toplumun tüm kesiminin tepki vermesi gerektiğini düşünmekteyiz. Adeta bir Orta Çağ Engizisyon Mahkemeleri’nin mantığı ve keyfiyetiyle verilen kararların hiçbirini tanımadığımızı, adaletin kişisel husumet ve çıkar çatışmalarının gölgesinde sağlanamayacağını, Fenerbahçe ve Fenerbahçe’nin Büyük Başkanı Aziz Yıldırım hakkında verilen mahkumiyet kararının hukukun gerekliliklerinden değil, hukuksuzluğun hukuk haline gelmesinden ortaya çıktığını biliyoruz.

Unutulmamalıdır ki, "İhanet iyi başlar, ama sonunda kendine ihanet eder."

Biz Kuşadası Fenerbahçeliler Derneği olarak Aziz Yıldırım başkanlığında kurulduğu iddia edilen örgütün birer üyeleri olmaktan gurur duyduğumuzu belirterek, gerçek adalet tecelli edene kadar Sayın Aziz Yıldırım’ın yanında ve tarafında olduğumuzu ve desteğimizin hiçbir şart ve koşula bağlı kalmaksızın sonuna kadar süreceğini beyan ederiz.

Yanındayız Büyük Başkan AZİZ YILDIRIM

Saygılarımızla;

KUŞADASI FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

----------------------------------------------------------------------------

HATAY

Sayın Aziz YILDIRIM ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu,

3 Temmuz’dan beri en kötü ölümün "yavaş yavaş ölmek" olduğunu yaşayarak öğrendik. Her Fenerbahçeli’yi her gün biraz biraz öldürdürler. "Balık kokarsa tuzlarsın da tuz kokarsa ne yaparsın. Öyle garip bir hukukun eline düştük ki, tuz da koktu işte.

Bizi sadece bir spor kulübü sanıyorlar. Bizim emperyalizme karşı verilen ilk bağımsızlık savaşının aktif katılımcısı olduğumuzu, bir ulusun moral kaynağı olduğumuzu, tek umut ışığı olduğumuzu, Kurtuluş Savaşı’nın sarı-lacivert rengi olduğumuzu bilmiyorlar. Bilmiyorlar ki, son sözü biz söylemeden bitmez her şey.

Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun, martı denizden asla vazgeçmezmiş. Biz her şeyden önce birer Fenerbahçeli olarak, bu büyük camianın bir parçası olmaktan, sizlerin önderliğinde, koşullar ne olursa olsun Fenerbahçe adını zirvelerde yaşatmaya ant içmiş bir derneğin üyesi olmaktan, Fenerbahçeliliğin ayrıcalığını doya doya yaşamaktan gurur duyuyoruz.

Biz Fenerbahçe sevgimizi avuçlarımıza yazdık. Avuçlarımız patlayıncaya kadar alkışlayabilmek için. Avuçlar kutsaldır. Ne politika bilir, ne paralel devlet bilir, ne tuzu bile kokutan hukuk bilir. Alkışlar sadece…

Fenerbahçeliler başını dik tutsun. Tertemiz adıyla ve de her yıl biraz daha karanlığa gömülen bir ülkede, temsil ettikleri aydınlık ruhla.

Sayın başkanım, yanında her zaman seni seven ve destekleyen birilerinin olduğunu anımsa ve o güvenle ver bundan sonraki savaşını. Yere düşsen de kaldıracak birileri var nasıl olsa. Çünkü biz sadece iyi günde değil, kötü günde de sevenlerdeniz. Çünkü biz FENERBAHÇEYİZ.

Hatay Fenerbahçeliler Derneği
------------------------------------------------------------------------------

TORBALI
Torbalı Fenerbahçeliler Derneği olarak başkanımız Aziz Yıldırım’ın sonuna kadar arkasındayız. Ve böyle bir örgütün üyesi olmaktan gurur duyuyoruz.

107 yıllık koca çınarın bir yaprağı olan bizlerin, bu çınara zarar verilmesine müsade etmeyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Fenerbahçe sahipsiz değildir. Aziz Yıldırım sahipsiz değildir.
Büyük Fenerbahçe ailesi bu süreci de başı dik atlatacaktır. Torbalı Fenerbahçeliler Derneği olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.
Fenerbahçe bir günde kurulmadı onu bir günde yıkmaya kimsenin gücü yetmez!

Şimdi sıkıca kenetlenme zamanı. Son sözü yine Fenerbahçe söyleyecektir.

Saygılarımızla….

Torbalı Fenerbahçeliler Derneği

------------------------------------------------------------------------------

ROMANYA
Büyük Fenerbahçe ailesi,

Malum güçler ve işbirlikçileri tarafından başlatılan Fenerbahçemizi ele geçirme operasyonunun Yargıtay aşaması da hepimizin tahmin ettiği gibi sonuçlanmıştır.

"Özel Yetkili" Yargı’nın verdiği kararların güdümlü ve hukuksuz olduğu konusunda bir görüş birliği oluşmuşken, Başkanımız hakkında verilen bu kararı elleri patlarcasına alkışlayanlar, küçük menfaatleri uğruna nasıl bir gaflet ve ihanet içinde olduklarının farkına varamamaktadırlar.

Fenerbahçemizin ele geçirilmeyeceğini son kongrede suratlarına tokat gibi çarpmamıza karşın bu amaçlarından vazgeçmemelerini ibretle izliyoruz. Bu zavallı beyinlerin hala idrak edemedikleri gerçek şudur ki Fenerbahçe asla yıkılmayacak tek kaledir.

Fenerbahçe’mizin haklılığı ve suçsuzluğu eninde sonunda ortaya çıkacak ve son sözü 90+1’de yine Fenerbahçe söyleyecektir.

Aziz Yıldırım başkanlığındaki bu "suç örgütü"nün bir üyesi olmaktan gurur duyduğumuzu bir kere daha belirtmek isteriz.

Saygılarımıza,

Romanya Fenerbahçeliler Derneği

----------------------------------------------------------------------------

AMASYA
Fenerbahçe’miz ve Sayın başkanımız Aziz Yıldırım hakkında 3 Temmuz tarihinde başlatılan sözde şike davasında   son perde tamamlanmıştır. Hiç bir mantık ve hukuk kuralına uymayan suçlamalar ve gazete tapeleri  ile suç oluşturulmuş ve hüküm verilmiştir. Suç kabul edilerek dosyaya giren bir sürü olay daha sonraki sezonlarda alenen yapılmasına rağmen görülmemiştir ya da görülmek istenmemiştir.

Bu zaman içerisinde Büyük FENERBAHÇE’nin büyük taraftarı, sporcusu ve teknik kadrosuyla Büyük Başkanımız AZİZ YILDIRIM’ın etrafında tek vücut olmuş ve bunun bir şike davası olmadığını anlatmaya çalışmıştır. Nitekim son bir ayda ülkemizde yaşananlarda bu yöndeki görüşlerimizi desteklemektedir.

Ne tesadüftür ki Fenerbahçe’miz üzerine oynanan oyunların hamleleri takımımızın  her branşta başarılı olduğu ve rakiplerinin önüne geçtiği dönemlere  denk gelmektedir.

Verilen karar bizi ve başkanımızı yıldırmayacağı gibi haklı mücadelemizin arkasında dik durmak adına güç verecektir.

Son üç senedir şikeyi ve kupayı ağzından düşürmeyenler ve bugün sevinç çığlıkları atanlar, son üç sezondur takımlarının nerede olduğuna birde Fenerbahçemizin bu kadar psikolojik baskıya rağmen nerede olduğuna baksınlar. 2010-2011 sezonunda kimin şike yaptığını kimin yapmadığını daha iyi anlayacaklardır.

Her zaman haklılığına ve Fenerbahçe sevgisine inandığımız Başkanımız AZİZ YILDIRIM ve yönetim kurulumuzun alacağı tüm kararları desteklediğimizi ve bu desteğimizi sonuna kadar sürdüreceğimizi belirtir ve tüm dünyaya ilan ederiz ki,

"DARAĞACINDA OLSAKTA SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE "

AMASYA FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

-------------------------------------------------------------------------------

YALOVA

ÇEKİN KİRLİ ELLERİNİZİ FENERBAHÇEMİZİN ÜZERİNDEN !!!

YALOVA FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ OLARAK BİZDE DEĞERLİ BAŞKANIMIZ AZİZ YILDIRIM’IN ÖNDERLİĞİNDE KURULAN SUÇ ÖRGÜTÜNÜN YALOVA TEMSİLCİLERİYİZ.

3 TEMMUZ’DAN BUGÜNE FENERBAHÇE ÜZERİNDE OYNANAN BU KİRLİ OYUNUN TÜM KAMUOYU VE FENERBAHÇE CAMİASI OLARAK FARKINDAYIZ.HUKUKA AYKIRI VE ADALETE SIĞMAYAN BU KARARLARI TANIMIYORUZ ! ŞUNU HERKES BİLMELİ Kİ FENERBAHÇE 107 YILLIK BİR SEVGİ CUMHURİYETİDİR. GÜCÜNÜ ULU ÖNDER ATATÜRK VE TARAFTARINDAN ALAN BU CAMİAYA HİÇ BİR OYUN İŞLEMEZ !

KENDİNİ FENERBAHÇE’YE ADAMIŞ BÜYÜK BAŞKAN AZİZ YILDIRIM’IN YANINDAYIZ...

SAYGILARIMIZLA

YALOVA FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

-------------------------------------------------------------------------------

FENERBAHÇELI AVUKATLAR DERNEĞİ

Hesabını Sorana Kadar, Sonuna Kadar!

KAMUOYUNA

"Anayasa MADDE 9-Yargı yetkisi, Türk Milleti adına bağımsız mahkemelerce kullanılır."

Yargının, yasama ve yürütme organlarının paralel yapılanmayla iç içe girmesiyle bağımsızlıklarını kaybetmesi ve ardından hesaplaşma içine girmeleri Türkiye’de hukuka ve yargıya güveni onarılmaz derecede zedelemiştir. Bunun sonucu olarak, Fenerbahçe’den 3 Temmuz’dan bu yana her aşamada ’Adil Yargılanma hakkı’ esirgenmiştir.

Fenerbahçeli Avukatlar olarak, ilk günden itibaren hatalı karar ve uygulamalar hakkında görüşlerimizi çeşitli platformlarda savunduk. Gerek Yasayla kaldırılan (ancak bu dava özelinde davaya bakmaya devam eden) Özel Yetkili Mahkeme’nin kararında ve gerekse Yargıtay’ın kararında ortaya çıkan yepyeni suç kavramları (gevşek örgüt, örgütü kuran kişilerin henüz suç olarak ceza kanunlarında yer almasa da, kime karşı, nerede ve ne zaman işleneceği belli olmasa da bir takım tehlike suçlarını işlemeyi amaçladıkları örgüt vb.) ihdas edilmiş, medya savunmaya karşı bir silah olarak kullanılmış, tanıklar duruşma salonu dışında avukatların yokluğunda dinlenmiş, gözaltı kararı veren hakimler dava da karar vermiş, çoğaltılabilecek bu örneklere binaen Türk Hukuk tarihinde daha önce görülmemiş bir hızla hüküm kurulmuş ve kesinleştirilmiştir.

Gelinen son noktada adil yargılanma hakkı verilene kadar Fenerbahçe ve yöneticileri hakkında "hukuka, adalete ve vicdana aykırı" verilmiş bu kararı tanımadığımız gibi, tüm kamuoyuna bildiririz ki;

D-İ-R-E-N-E-C-E-Ğ-İ-Z!
FENERBAHÇELİ AVUKATLAR
 -----------------------------------------------------------------------------

LÜLEBURGAZ
3 Temmuz 2011’den bu yana yaşanan süreç tüm kamuoyunun malumudur.

Bu süreç boyunca, gerek soruşturma gerekse yargılama aşamalarındaki hukuksuzluklar, manipulasyonlar, itibarsızlaştırma çabaları, yaratılan bilgi kirliliği ve benzeri hususlar, sürecin en başından beri adil yargılamaya gölge düşürmüş ve nihayet alınan Yargıtay kararı ile de, vicdanları kanatan bir sonuç ortaya çıkmıştır.

Biz Lüleburgaz Fenerbahçeliler Derneği olarak, emniyet teşkilatı üzerinde bu denli tartışmaların olduğu, yargı bağımsızlığının tartışma konusu yapıldığı,siyasetin her şeye çokça müdahil olduğu şu anki atmosferde, başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuzun 17 Ocak 2014’de resmi internet sitemizde yayınladıkları açıklamaların altına imzamızı atıyor, bu hukuka aykırı ve siyasi kararı tanımıyor ve başkanımız ile yönetim kurulumuza, sonsuz desteğimizi ilan ediyoruz.

Görünen ve görünmeyen tüm aktörleri ile bugüne kadar getirilmeye çalışılan ama her defasında büyük Fenerbahçe taraftarının dimdik ve sağlam duruşuna çarpan bu tiyatro, son sahnesi ile Fenerbahçe’yi teslim alacağını zannetmekte ama yanılmaktadır. Fenerbahçe, hiçbir zaman teslim olmayacaktır.

Bizler, Mustafa Kemal’in "ebedi muvaffakiyetler" dilediği bir kulübün taraftarları olarak, affedilmeyi veya yeniden yargılanmayı değil, bize bu kumpası kuran ve çocuklarımıza bırakacağımız yegane miras olan Fenerbahçemizin değerleri ile bu denli fütursuzca oynayanların yargılanmasını talep ediyoruz.

Ve buradan bir kez daha haykırıyoruz:

FENERBAHÇE SÖYLEYECEK SON SÖZÜ HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ..!!

LÜLEBURGAZ FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

------------------------------------------------------------------------

MERSİN
MERSİN FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ OLARAK, YARGITAYIN SÖZDE ŞİKE DAVASI KARARINDAN SONRA BU AÇIKLAMAYI YAPMA GEREĞİ DOĞMUŞTUR.

Öncelikle belirtmek isteriz ki: 17/01/2014 Günü Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn. Aziz Yıldırım ve Yönetimi Kurulumuzun yapmış olduğu açıklamaların her satırına imzamızı biz de atıyoruz.

Göreve geldiği günden beri Fenerbahçe Spor Kulübünü Atatürk’ün gösterdiği hedef ve ilkeler doğrultusunda; çağdaş yaşama uygun olarak, üyelerinin ve sporcularının beden ve ruh sağlığını geliştirecek olanaklar hazırlayan ve onların fizik ve moral eğitimleri ile ilgilenen,
sporun hedefinin bireyler arasında dostluk, barış, sevgi ve kardeşliği geliştirmek olduğu bilinciyle; sporun ulusal düzeyde gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunan, bu uğurda sayısız alt yapı tesisleri yaparak sporcularına ve taraftarlarına çağdaş koşullar ve olanaklar hazırlayan, kulübümü daha ne kadar ileri götürebilirim diyerek bunu yaşam tarzı yapan, bu uğurda sağlığını bile kaybetme noktasına gelen, aylarca haksız bir şekilde cezaevinde kalan ve şer cepheleri tarafından kurulan kumpaslar sonucu adeta toplumsal bir linçe uğratılmak istenen Başkanımız Sn Aziz Yıldırıma karşı oynanan oyunun son perdesinde; Yargıtay tarafından alınan, Başkanımız ve Fenerbahçe’mize yönelik söz konusu hukuk dışı kararları tanımadığımızı ve tanımayacağımızı, Fenerbahçe’mizin ve Sn Başkanımızın her koşulda yanında olduğumuzu ve desteklemeye devam edeceğimizi belirtir, bu haksız kararı alanların ve uygulayacakların, Büyük Fenerbahçe toplumunu dikkate almadan Başkanımıza ve Fenerbahçe’mize dokunmak isteyenler unutmasınlar ki dünyanın en büyük spor kulüplerinden ve  toplumsal örgütlerinden biri olan Fenerbahçe’ye atılmak istenen çamur ve iftiralar, bir gün gelecek kendilerini boğacaktır. Bu vesile ile Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırımın kurduğu iddia edilen sözde suç örgütünün üyesi olduğumuzu ve bundan onur duyduğumuzu beyan ederiz.

HEP DESTEK TAM DESTEK
CEHENNEM DONANA KADAR FENERBAHÇE

MERSİN FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

----------------------------------------------------------------------------

GÖNEN
Gönen  Fenerbahçeliler Derneği olarak daima kulübümüzün ve BÜYÜK BAŞKANIMIZIN yanında olduğumuzu tekrar buradan haykırmak istiyoruz.

Herkes bilmelidir ki; Bu süreçte, yönetimi, taraftarı, tüm sporcuları, teknik kadroları ve tüm çalışanları ile birlikte daha sıkı kenetlenip, nasıl dimdik ayakta durduğumuzu ve daima duracağımızı tüm dünyaya yeniden göstereceğiz.

Gün, birlik olma günüdür. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da "Hep destek, tam destek" sloganının arkasında olduğumuzu ve üzerimize düşen görevleri severek yapacağımızın bilinmesini saygılarımızla arz ederiz.

GÖNEN  FENERBAHÇELİLER  DERNEĞİ

-----------------------------------------------------------------------------

KKTC
Değerli tarafsız Türk kamuoyu tarafından çok iyi bilinmesini isteriz ki, 3 Temmuz 2011’den başlayarak değil, kuruluşumuz olan 1907’den bu yana Fenerbahçe Spor Kulübü’ne taraf olan bizler ayni zamanda da Evrensel hukuka, Adil yargılamaya, Sporcularımızın sahalarda gösterdiği alın teri ve emeğe, haksızlıklara karşı olan mücadeleye ve de kulübümüzün siyaset üstü, Cumhuriyetimizin kazanımları yolundaki bağımsız duruşuna tarafız.

Dün yargının vermiş olduğu sözde örgüt ve şike kararları 3 Temmuz operasyonunun kimler tarafından yapıldığının bir tescilidir. Bizler de Büyük Başkanımız Aziz Yıldırım’ın önderliğini yaptığı bu örgütün birer mensubu olduğumuz için gurur ve onur duyuyoruz.
Başkanımızın 3 Temmuz sürecinde ısrarla dile getirdiği ’bu bir şike davası değildir, memleket elden gidiyor’ dediği zaman da bizim ne denli haklı olduğumuzu son zamanlarda yargıda yaşanan olaylardan tüm Türkiye anlamıştır.

Fenerbahçe taraftarının ne derece birbirine bağlı, ne derece büyük bir sivil toplum örgütü olduğunu ve Cumhuriyetimize ve Başkanımıza uzatılan ellerin tüm Fenerbahçe taraftarlarına uzatıldığını, göstereceğimiz birlik ve beraberlikle, Cumhuriyetimize ve Başkanımıza bağlılığımızla tüm Türkiye’ye ve Dünyaya bir kez daha göreceğiz.

Bizler de bu ulu çınarın, bu büyük Fenerbahçe Cumhuriyetinin birer üyesi olduğumuz için gurur duyar ve bugüne kadar göstermiş olduğumuz direnişimizin, haklı mücadelemizin şu ana kadarki kısmının bir fragman, bundan sonra yapacaklarımızın da yüzyıllar boyu unutulmayacak ve tarih sayfalarında yerini altın harflerle yazdıracak bir FİLM olacağını, tüm dünyanın da olacaklara şahitlik edeceğinin bilinmesini ister bu doğrultuda mücadele eden Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyelerimize desteğimizin her şart altında ve her gün daha da artarak devam edeceğinin bilinmesini isteriz.

Unutulmamalıdır ki;
Şimdi bu ulu çınarın dallarını budamaya, kırmaya çalışanlar, gün gelecek güneşi görmek için yine bu çınarın tepesine çıkmak zorunda kalacaklardır.

Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe….

KKTC FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

-------------------------------------------------------------------------------

KASTAMONU
3 Temmuz'da başlayan operasyonun noktası, Yargıtay’ın onama kararı ile konuldu. Özel Yetkili Mahkemelerin emri ile deliller yaratan, kes yapıştır tapelerle davanın çerçevesini belirleyen KOM polislerinin kanunsuzluklarının ortaya çıktığı, özel yetkili mahkemelerin ve verdikleri kararların tartışıldığı ve neredeyse yok hükmüne geldiği, yeniden yargılamaların meclis gündeminde olduğu bir dönemde, apar topar bir karar verilmesi manidardır. Fenerbahçe fillerin tepiştiği ovanın çimleri değildir ve Fenerbahçe taraftarı kulübünü malum kavganın çerezi yapmaya çalışan çevrelere cevabını 3 Temmuz sürecinde verdiği gibi vermeye en ağır biçimiyle devam edecektir.Hukukun hukuksuzluk olarak tecelli ettiği bu günlerden de alnımızın akıyla çıkacağımıza inancımız tamdır. Fenerbahçe taraftarı gücünü birlik ve beraberliğinden almaktadır, yaşadığımız süreçte de birliğini güçlendirmeli, yaşayacağımız muhtemel saldırılara karşı sağlam bir zincir oluşturmalıdır.Kastamonu Fenerbahçeliler Derneği olarak her zaman olduğu gibi Fenerbahçemizin haklarını korumak için dimdik ayakta duracağız. Her zaman olduğu gibi söyleyecek sözümüz olacaktır. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Başkanı Sn. Aziz YILDIRIM ve yönetim kurulunun, bu mücadelede atacağı her adımı takip edecek ve yolumuz kabul edeceğiz..Sesimiz hep birlikte daha gür çıkacaktır...Her zaman olduğu gibi söyleyeceğimiz son söz....

''DARAĞACINDA OLSAK BİLE SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE'' olacaktır

KASTAMONU FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ