"fenerbahçe Destani" Bursa'da Sahnelendi

18.04.2013

"fenerbahçe Destani" Bursa'da Sahnelendi

1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ KATKILARIYLA “FENERBAHÇE DESTANI”  TURNESİNİN SEKİZİNCİ GÖSTERİMİ BURSA AKPINAR KÜLTÜR MERKEZİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
1907 Fenerbahçe Derneği organizasyonuyla 3 Mart’ta 1907 üyelerine, 22 Mart’ta Fenerbahçe Koleji'ne özel gösterimleri yapılan Fenerbahçe Destanı, turne kapsamında 25 Mart’ta Ankara'da, 28 Mart’ta Kayseri'de, 1 Nisan'da Sivas'ta, 3 Nisan'da Elazığ'da, 6 Nisan'da Erzurum'da, 9 Nisan'da Gaziantep'te, 12 Nisan'da İzmir'de ve 15 Nisan'da Bursa'da sahnelendi.
 
“Futbol tutkusuyla bir araya gelen Kadıköy'lü gençlerin, Papazın Çayırı'nda filizlendirip tüm Türkiye'ye armağan ettiği Fenerbahçe Spor Kulübü’nün şanlı tarihinin” Meddah-Sinan Bayraktar’ın eşsiz anlatımıyla sahnelendiği Fenerbahçe Destanı izleyenlerin büyük ilgi ve beğenisini kazanmıştı. Bu bağlamda 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907UNIFEB - Üniversiteli Fenerbahçeliler Dernegi işbirliği ile turneye dönüştürülerek ülkemizin doğusuyla-batısıyla her köşesine ulaştırılması hedeflenmişti.
 
Turne kapsamında 15 Nisan 2013 tarihinde Bursa Akpınar Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Fenerbahçe Destanı" özel gösterimi izleyenlere yine coşku ve duygu dolu anlar yaşattı. Bursa Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin yoğun katılımlarının yanı sıra Gemlik Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Sayın Behçet Atar, Karacabey Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Sayın Hakan Vapur ile birlikte Yönetim Kurulu Üyeleri ve misafirlerinin de izlediği yaklaşık 150 kişilik katılımla gerçekleştirilen gösteri sonrasında izleyenler Sayın Sinan Bayraktar ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek sohbet etme imkanı buldu.