"fenerbahçe Destani" Edirne'de Sahnelendi

07.05.2013

"fenerbahçe Destani" Edirne'de Sahnelendi

1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ KATKILARIYLA “FENERBAHÇE DESTANI”  TURNESİNİN DOKUZUNCU GÖSTERİMİ EDİRNE TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TÜRKAN SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

1907 Fenerbahçe Derneği organizasyonuyla 3 Mart’ta 1907 üyelerine, 22 Mart’ta Fenerbahçe Koleji'ne özel gösterimleri yapılan Fenerbahçe Destanı, turne kapsamında 25 Mart’ta Ankara'da, 28 Mart’ta Kayseri'de, 1 Nisan'da Sivas'ta, 3 Nisan'da Elazığ'da, 6 Nisan'da Erzurum'da, 9 Nisan'da Gaziantep'te, 12 Nisan'da İzmir'de, 15 Nisan'da Bursa'da ve 30 Nisan'da Edirne'de gerçekleştirildi.
 
“Futbol tutkusuyla bir araya gelen Kadıköy'lü gençlerin, Papazın Çayırı'nda filizlendirip tüm Türkiye'ye armağan ettiği Fenerbahçe Spor Kulübü’nün şanlı tarihinin” Meddah-Sinan Bayraktar’ın eşsiz anlatımıyla sahnelendiği Fenerbahçe Destanı izleyenlerin büyük ilgi ve beğenisini kazanmıştı. Bu bağlamda 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907UNIFEB - Üniversiteli Fenerbahçeliler Dernegi işbirliği ile turneye dönüştürülerek ülkemizin doğusuyla-batısıyla her köşesine ulaştırılması hedeflenmişti.
 
Turne kapsamında 30 Nisan 2013 tarihinde Edirne'de Trakya Üniversitesi Türkan Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Fenerbahçe Destanı" özel gösterimi izleyenlere yine coşku ve duygu dolu anlar yaşattı. 1907 ÜNİFEB Trakya Üniversitesi, Fenerbahçe Dernekleri ve Fenerbahçe taraftarlarının izlediği yaklaşık 120 kişilik katılımla gerçekleştirildi. Gösteride geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan eski milli futbolcu ve kulübümüzün genel müdürü Serkan ACAR bir kez daha anıldı.