"fenerbahçe Destani" Elaziğ'da Sahnelendi

05.04.2013

"fenerbahçe Destani" Elaziğ'da Sahnelendi

1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ KATKILARIYLA “FENERBAHÇE DESTANI” TURNESİNİN DÖRDÜNCÜ GÖSTERİMİ ELAZIĞ FIRAT ÜNİVERSİTESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
1907 Fenerbahçe Derneği organizasyonuyla 3 Mart’ta 1907 üyelerine, 22 Mart’ta Fenerbahçe Koleji'ne özel gösterimleri yapılan Fenerbahçe Destanı, turne kapsamında 25 Mart’ta Ankara'da, 28 Mart’ta Kayseri'de, 1 Nisan'da Sivas'ta ve 3 Nisan Çarşamba günü Elazığ Fırat Üniversitesi'nde sahnelendi.
 
“Futbol tutkusuyla bir araya gelen Kadıköy'lü gençlerin, Papazın Çayırı'nda filizlendirip tüm Türkiye'ye armağan ettiği Fenerbahçe Spor Kulübü’nün şanlı tarihinin” Meddah-Sinan Bayraktar’ın eşsiz anlatımıyla sahnelendiği Fenerbahçe Destanı izleyenlerin büyük ilgi ve beğenisini kazanmıştı. Bu bağlamda 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907UNIFEB -
Üniversiteli Fenerbahçeliler Dernegi işbirliği ile turneye dönüştürülerek ülkemizin doğusuyla-batısıyla her köşesine ulaştırılması hedeflenmişti.
 
Turne kapsamında 3 Nisan 2013 tarihinde Elazığ Fırat Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Fenerbahçe Destanı" özel gösterimi izleyenlere yine coşku ve duygu dolu anlar yaşattı. Elazığ Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Sayın Faruk Gür ve misafirlerinin de izlediği, yaklaşık 150 kişilik katılımla gerçekleştirilen gösteri sonrasında izleyenler Sayın Sinan Bayraktar ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek sohbet etme imkanı buldu.