"fenerbahçe Destani" Final Gösterimi İstanbul'da Yapildi

07.05.2013

"fenerbahçe Destani" Final Gösterimi İstanbul'da Yapildi

1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ KATKILARIYLA “FENERBAHÇE DESTANI”  TURNESİNİN ONUNCU VE SON GÖSTERİMİ HARBİYE ASKERİ MÜZESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

1907 Fenerbahçe Derneği organizasyonuyla 3 Mart’ta 1907 üyelerine, 22 Mart’ta Fenerbahçe Koleji'ne özel gösterimleri yapılan Fenerbahçe Destanı, turne kapsamında 25 Mart’ta Ankara'da, 28 Mart’ta Kayseri'de, 1 Nisan'da Sivas'ta, 3 Nisan'da Elazığ'da, 6 Nisan'da Erzurum'da, 9 Nisan'da Gaziantep'te, 12 Nisan'da İzmir'de, 15 Nisan'da Bursa'da, 30 Nisan'da Edirne'de ve son olarak 3 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

“Futbol tutkusuyla bir araya gelen Kadıköy'lü gençlerin, Papazın Çayırı'nda filizlendirip tüm Türkiye'ye armağan ettiği Fenerbahçe Spor Kulübü’nün şanlı tarihinin” Meddah-Sinan Bayraktar’ın eşsiz anlatımıyla sahnelendiği Fenerbahçe Destanı izleyenlerin büyük ilgi ve beğenisini kazanmıştı. Bu bağlamda 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907UNIFEB - Üniversiteli Fenerbahçeliler Dernegi işbirliği ile turneye dönüştürülerek ülkemizin doğusuyla-batısıyla her köşesine ulaştırılması hedeflenmişti.

Bu bağlamda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Fenerbahçe’yi ziyaretinin 95. ve kulübümüzün kuruluşunun 106. yıldönümü olan 3 Mayıs 2013 Cuma günü Harbiye Askeri Müzesi’nde yapılan final gösteriminde izleyicisiyle son kez buluştu. Davetliler için düzenlenen kokteylin ardından oyunun sergileneceği İnönü Salonu’na geçildi. Gösteri öncesinde Fenerbahçe Spor Kulübü Arşiv ve Müze Müdürü Alp Bacıoğlu ve 1907 ÜNİFEB Organizasyon Sorumlusu İlker Subaşı tarafından “Atatürk ve Fenerbahçe” temalı konuşmalar yapıldı.  Konuşmalar sonrasında  Fenerbahçe Spor Kulübü’nün iftiharla andığımız şanlı tarihinin, “Meddah” Sinan BAYRAKTAR’ın eşsiz anlatımıyla aktarıldığı Fenerbahçe Destanı oyununun gösterimi başarıyla gerçekleştirildi.

1907 Fenerbahçe Derneği üye ve misafirleriyle 1907 Ünifeb'li öğrencilerin katılımıyla yaklaşık 300 kişiye sahnelenen gösteri izleyenlere coşku ve duygu dolu anlar yaşattı.  Gösteri sonunda günün anısına Meddah Sinan Bayraktar ve Alp Bacıoğlu’na çiçek ve plaket takdim edildi.