"fenerbahçe Destani" Gaziantep'te Sahnelendi

10.04.2013

"fenerbahçe Destani" Gaziantep'te Sahnelendi


1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ KATKILARIYLA “FENERBAHÇE DESTANI”  TURNESİNİN ALTINCI GÖSTERİMİ GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ'NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
1907 Fenerbahçe Derneği organizasyonuyla 3 Mart’ta 1907 üyelerine, 22 Mart’ta Fenerbahçe Koleji'ne özel gösterimleri yapılan Fenerbahçe Destanı, turne kapsamında 25 Mart’ta Ankara'da, 28 Mart’ta Kayseri'de, 1 Nisan'da Sivas'ta, 3 Nisan'da Elazığ'da, 6 Nisan'da Erzurum'da ve 9 Nisan'da Gaziantep'te sahnelendi.
 
“Futbol tutkusuyla bir araya gelen Kadıköy'lü gençlerin, Papazın Çayırı'nda filizlendirip tüm Türkiye'ye armağan ettiği Fenerbahçe Spor Kulübü’nün şanlı tarihinin” Meddah-Sinan Bayraktar’ın eşsiz anlatımıyla sahnelendiği Fenerbahçe Destanı izleyenlerin büyük ilgi ve beğenisini kazanmıştı. Bu bağlamda 1907 Fenerbahçe Derneği ve 1907UNIFEB -
Üniversiteli Fenerbahçeliler Dernegi işbirliği ile turneye dönüştürülerek ülkemizin doğusuyla-batısıyla her köşesine ulaştırılması hedeflenmişti.
 
Turne kapsamında 9 Nisan 2013 tarihinde Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "Fenerbahçe Destanı" özel gösterimi izleyenlere yine coşku ve duygu dolu anlar yaşattı. Gaziantep Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Sayın Sinan Camcıoğlu, Kilis Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Av. Murat Karataş ve misafirlerinin de izlediği, yaklaşık 150 kişilik katılımla gerçekleştirilen gösteri sonrasında izleyenler Sayın Sinan Bayraktar ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek sohbet etme imkanı buldu.