Fenerbahçe Eğitim Kurumlari'nda İlk Ders Zili Çaldi

28.09.2015

Fenerbahçe Eğitim Kurumlari'nda İlk Ders Zili Çaldi

Özel Fenerbahçe Spor Kulübü Eğitim Kurumları’nda 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı, okulun spor salonunda düzenlenen törenle yapıldı.

 

Fenerbahçe Koleji Kampüsü’nde gerçekleştirilen açılış törenine Fenerbahçe Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve Dernek Başkanımız Ali Koç, Kulübümüz Asbaşkanlarından Ozan Balaban ve Tahir Sarıoğlu’nun yanı sıra Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya, eski Asbaşkanlardan Turhan Şahin, Fenerbahçe Eğitim Kurumları Genel Müdürü Adnan Ersan, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Törene katılmayan Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım ise bir mesaj göndererek yeni eğitim ve öğretim yılı için başarı dileklerini iletti.

 

Yeni eğitim-öğretim döneminin açılış konuşmasını Fenerbahçe Eğitim Kurumları Genel Müdürü Adnan Ersan yaptı.  Ardından bir konuşma yapan Fenerbahçe Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Koleji’ne olan ilginin giderek arttığını ve artık talepleri karşılayamaz duruma geldiklerini söyledi. Ali Koç, “Uzun çabaların ardından okul arazisini aldık. Bu araziyi alabilmek için her türlü imkanı zorladık. Ama 2 yıllık süreçte büyük zaman kaybettik. Mevzuat ilk kez aleyhte işletildi ve bu da bize nasip oldu. Arazinin bedeli 35 milyon liradan başlayıp, 70 milyon liranın üzerinde bir rakamla sonuçlandı. Kolejin arazisi artık bize ait" diye konuştu.Törende daha sonra Ali Koç, logo yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaketlerini verdi. Asbaşkanlardan Ozan Balaban ve Tahir Sarıoğlu ise İstanbul Erkek Lisesi tarafından 2014-2015 eğitim-öğretim döneminde düzenlen ‘MUN Projesi’ kapsamında dereceye giren öğrencilere plaket verdi.


Öğrencilerin gösterilerinden sonra kürsüye gelen Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ise öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Sizler dünyanın en güzel şeylerisiniz. Sizlerin gülümsemesiyle dünya güzelleşiyor. Sizler bu ülkenin geleceği, ailelerinizin en değerli varlığısınız. Hayatta en iyi yerlere gelen insanlar, hayallerine inananlardır. Hayal kırmaktan asla vazgeçmeyin.Biz bu sezonu şampiyon tamamlayabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hem kendimiz hem de kulübümüz için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Yaşa Fenerbahçe!" ifadelerini kullandı.


Tören, Ali Koç ve Adnan Ersan'ın açılış törenine katılan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’ya plaketler vermesiyle sona erdi.