Fenerbahçe Fatih Şubesi Açildi

16.09.2015

Fenerbahçe Fatih Şubesi Açildi

Fenerbahçe Spor Kulübü İstanbul Fatih Şubesi, Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin katıldığı törenle açıldı.
 

Kulübümüzün dev projelerinden Hedef 1 Milyon Üye ve Fenerbahçe Yandex ile ilgili çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bugün de bu projeler kapsamında Fenerbahçe Spor Kulübü Fatih Şubesi’nin resmi açılış töreni kurdela kesimiyle yapıldı.
 

Açılış törenine Başkan Aziz Yıldırım, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, Asbaşkanlardan Murat Özaydınlı, Ender Alkaya, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Erhan Türkoğlu ile Fenerbahçe Fatih Şubesi Başkanı Yahya Uğur, yeni üyelerimiz ve taraftarımız katıldı.
 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenin devamında tanıtım videosu ekranlara geldi. 
 

Ardından kürsüye çıkan Fenerbahçe Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur, “Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Heyecanlıyım. Gecesi, gündüzü, hayatı Fenerbahçe olan Başkanımızın, gerçekten bunu bizzat yaşamış, bizzat şahit olmuş birisi olarak söylüyorum. Hayatı Fenerbahçe olan başkanın bir şube başkanı olarak ona layık, onun hedefleri doğrultusunda bir yer yapmaya çalıştık. Burası siz değerli taraftarlarımızın gelip zaman geçireceği, Fenerbahçe’yi tanıyacağı, Fenerbahçe ilgili öğrenmek istediği her şeyi öğreneceği veya Sayın Başkan ve yönetime iletmek istedikleri notlara aracı olacak bir yer. Sadece 1 Milyon Projesi ve Fenerbahçe Yandex Projesi değil Fenerbahçe’nin yarınlara gitmesi aşamasında, Fenerbahçe’nin dünya kulübü olması yolunda Sayın Başkanımızın önderliğinde yapılacak birçok çalışmaya bizde burada destek olacağız.
 

Başkanımıza ve değerli yöneticilerimize, şubenin kuruluşunda emeği olan üyelere, birçoğu İstanbul Ticaret Odası Meclis üyesi olan arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Taraftarın kulübe vereceği en büyük hediye kulübe sahip çıkmak ve kulübe üye olmaktır. Hepinizi üye olmaya davet ediyorum. Bu arada Fatih’te bütün bilgisayarlara Fenerbahçe Yandex indirildi. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Fatih Belediyesi bize gerçekten çok destek oldu. Belediye Başkanı, İstanbul Ticaret Odası Başkanı, Emniyet Müdürü ve Başkanımıza sonsuz teşekkürler ediyorum" dedi. 
 

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve  İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’ın yaptığı kısa konuşmanın ardından Başkanımız Aziz Yıldırım ‘efsane başkan’ tezahüratlarıyla kürsüye çıktı.
 

Başkanımız Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe büyüyor"
 

Başkanımız konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Değerli Fenerbahçeliler hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bu efsane lafına katılmıyorum. Geçmişte de söyledim; hiçbirimiz efsane değiliz. Hepimiz insanız. Görevlerimizi yapıyoruz. Ben bugün burada Fatih Şubesi’ni açmak üzere sizlerle, Fenerbahçelilerle bir araya geldim. Önce Fatih Belediye Başkanı, sonra İstanbul Ticaret Odası Başkanı Sayın İbrahim Çağlar Beye teşekkür ediyorum. Burada esas unutmayacağımız Yahya Bey ve arkadaşları. Onlar çünkü büyük bir cesaretle hem üye kaydı yaparak hem de Fatih gibi İstanbul’un orta yerinde bir şube açımına cesaret ettiler ve burayı açtılar. Biz Fenerbahçeliler olarak hepimiz buradan faydalanacağız.
 

Ben Yahya Beyi 2 yıldır tanıyorum. Kendisi diyor ya benim için gecesini gündüzünü katıyor diye. Kendisi de hakikaten gecesini ve gündüzünü Fenerbahçe için katan ve çalışan bir Fenerbahçeli. 2 yıl önce tanıdım, 1 buçuk yıl önce  kulübümüze üye oldu. Geçen seçimde yönetim kuruluna almak istedim ama baktık ki tüzüğün şartlarını yerine getiremiyoruz, süresi dolmamış alamadık. İnşallah önümüzdeki yıllarda Fenerbahçe’de görev alır, Fenerbahçe’ye bu görev aşkıyla hizmet etmeye devam eder. Kendisine ve arkadaşlarına bu şubeyi açmalarından dolayı teşekkür ediyorum. 
 

Fenerbahçe büyüyor. 1 Milyon Üye projemiz devam ediyor ve gayet de iyi gidiyor. Bu arada Fenerbahçe Yandex’te sizlerin katılımıyla daha iyi yerlere, iyi şartlara bu telefonlara geçmesiyle beraber daha da çok tıklanarak, kullanılarak Fenerbahçemize katkı yapacaktır. Bizler de sizlere vermiş olduğumuz sözleri sizlere karşı inşallah yerine getireceğiz. İbrahim Çağlar’da Fenerbahçeli ve hem üyemiz hem de bize yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Ona da teşekkür ediyorum. 
 

Onun dışında biz Fenerbahçelilerin bir ayrıcalığı var, bir tutkusu var. Biz bir sivil toplum örgütüyüz. Ülkenin en zor günlerinde daima dayanışma içerisinde bu ülke için ne gerekirse yaptık ve yapacağız. Bu ülkenin barış ve kardeşlik içerisinde hepimizin beraber yaşayacağı bir ortamın sağlanması için de elimizden geleni hep beraber yapacağımıza inanıyorum. Fenerbahçe inşallah böyle daha çok şubeler açar. Fenerbahçe ülkenin kaderinde rol alacak noktalara gelir diyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum."  
 

Asbaşkanlarımızdan Murat Özaydınlı da Fenerbahçe Televizyonu’na yaptığı açıklamada, “Gurur duyuyoruz. Her yer sarı lacivert. Pırıl pırıl insanlar. Destek için herkese teşekkürler. Giderek büyüyoruz. Fenerbahçe Yandex’te de indirme sayısı 800 bine doğru gidiyor” ifadelerini kullandı. 
 

Törende Başkanımız Aziz Yıldırım, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’a Fenerbahçe rozeti ile arkalarında isimlerinin yazılı olduğu forma hediye etti. 
 

1909 yılında Fenerbahçe için yapılan bestenin tarihi vesikası da Abdullah Tevrüz tarafından Başkanımız Aziz Yıldırım'a verildi.
 

Törenin sonunda Başkanımız Aziz Yıldırım Kulübümüze üye olan taraftarlarımızı rozetlerini takdim etti ve belgelerini verdi.