Fenerbahçe Grundig 3-0 Bursa Bşb

06.12.2015

Fenerbahçe Grundig 3-0 Bursa Bşb

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda konuk ettiği Bursa Büyükşehir Belediye’yi 3-0 yendi.  Setler 25-17, 25-21 ve 25-22 lehimize sonuçlandı. 
 

Bu sonuçla ligdeki 9. galibiyetine imza atan Sarı Melekler, puanını 28’e yükseltti ve maç fazlasıyla liderliğe yükseldi. Takımımız Şampiyonlar Ligi E Grubu 4. hafta maçında ise 9 Aralık Çarşamba günü deplasmanda Polonya ekibi Impel Wroclaw ile karşılaşacak. 
 

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay’ın da izlediği maça  Takımımız; Dicle Nur Babat, Lucia Bosetti, Eda Erdem Dündar, Şeyma Ercan, Katarzyna Skorupa, Brankica Mihajlović ve libero Gizem Karadayı altılısıyla başladı.
 

Lucia Bosetti’nin kullandığı servis turunda 4-1 öne geçen Sarı Melekler, ilk teknik molaya da 8-6 önde gitti. Skoru 14-14’te eşitleyen Bursa ekibi karşısında kaptan Eda,  blokta rakibine sayı şansı tanımadı ve skor üstünlüğünü tekrar ele aldık. Brankica Mihajlović’in sayısıyla da ikinci teknik molaya 16-15 önde giden Takımımız, yakaladığı 9-2’lik seri ile seti 25-17 kazandı.
 

Etkili servisleriyle rakibinin oyun kurmasına izin vermeyen Fenerbahçemiz, pasör Katarzyna Skorupa’nın liderliğinde ikinci sette ilk teknik molaya 8-2 öne gitti. Brankica Mihajlović’in sayısıyla ikinci teknik molaya 16-9 üstün giden Sarı Melekler, rakibin 5-0’lık serisini Eda Erdem Dündar ile sonlandırdı. (22-19) Son bölümde Polen Uslupehlivan ile etkili olan Ekibimiz, seti 25-21 önde tamamladı.
 

Üçüncü sette ilk teknik molaya konuk takımın 8-7’lik üstünlüğüyle gidildi. Skor üstünlüğünün sürekli el değiştirdiği bu bölümde Marcello Abbondanza’nın öğrencileri ikinci teknik molaya 16-14 önde gitti. Son bölümde rakip takımın maça ortak olmasına izin vermeyen Fenerbahçemiz, kaptan Eda'nın sayılarıyla seti 25-22, maçı da 3-0 kazandı.