25.10.2015

Fenerbahçe Grundig 3-0 İlbank

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, Bayanlar Voleybol Ligi'nde 2015-2016 sezonunun 3. haftasında İlbank ile karşılaştı. Sarı Melekler, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda konuk ettiği rakibini 3-0 mağlup etti ve ligde rakiplerine set vermeden üst üste 3. galibiyetini aldı. Takımımız bu sonuçla puanını 9’a yükseltti. Karşılaşmayı Asbaşkanlarımızdan Hakan Dinçay da izledi.
 

Takımımız karşılaşmaya Ergül Avcı, Ezgi Dilik, Brankica Mihajlović, Christa Harmotto Dietzen, Şeyma Ercan ve Lucia Bosetti ilk altısıyla başladı. Karşılaşmaya iyi bir başlangıç yapan Sarı Melekler ilk teknik molaya 8-3’lük üstünlükle girdi. Mola sonrası rakibine sadece 6 sayı veren Fenerbahçemiz ikinci teknik molaya da 16-9 önde gitti. Mola dönüşü etkili performansını sürdüren ekibimiz seti 25-12 önde bitirdi.
 

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette ilk teknik mola 8-6 Sarı Meleklerin üstünlüğüyle geçildi. Moladan da sayılarla dönen Marcello Abbondanza’nın öğrencileri, ilk sette olduğu gibi ikinci sette de ikinci teknik molaya 16-9 önde gitti. Setin son bölümünde de skor avantajını bırakmayan Takımımız seti 25-16 kazandı.
 

Mücadelenin son setinde özellikle Mihajlović’in etkili servisleriyle ve smaçlarıyla sayılar kazanan Fenerbahçemiz ilk teknik molayı 8-3, ikinci teknik molayı da 16-7 önde tamamladı ve seti 25-11, maçı da 3-0 kazandı.