Fenerbahçe Grundig 3-0 Nantes Vb

15.01.2015

Fenerbahçe Grundig 3-0 Nantes Vb

Bayan Voleybol Takmımız Fenerbahçe Grundig, Kadınlar CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi B Grubu dördüncü haftasında Nantes VB ile karşılaştı. Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın setleri 25-15, 25-14,25-14 lehimize tamamlandı ve rakibi karşısında rahat bir oyun sergileyen Takımımız maçı 3-0 kazandı. Fenerbahçe Grundig bu sonuçla Kadınlar CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi’ndeki dördüncü maçını da kazanarak 4’te 4 yapmış oldu.


Yeon Koung Kim, Lucia Bosetti, Christiana Bauer, Madelaynne Montaño Caicedo, Dicle Nur Babat, Elenora Lo Bianco altısı ve libero Merve Dalbeler ile iyi bir başlangıç yapan Takımımız mücadelenin ilk teknik molasına 5 sayı farkla 8-3 önde girdi. Mola dönüşü farkı 6 sayıya çıkararak skoru 12-6’ya getiren ekibimiz rakibine mola aldırdı. Etkili hücumla sayı alırken hatasız savunmayla rakibin sayı almasını engelleyen Fenerbahçe Grundig ikinci teknik molaya 9 sayı farkla 16-7’lik skorla girdi. Moladan sayıyla dönen rakibe Montaño ile yanıt veren ekibimiz servislerdeki ve bloklardaki üstün oyunuyla rakibin farkı eritmesine izin vermedi ve ilk seti 25-15 önde tamamladı.


İkinci sete 2 sayılık seriyle başlayan ekibimiz rakibin yakaladığı 3 sayılık seriyle 2-3 geri düştü. Lucia Bosetti’yle 3-3’te beraberliği yakalayan ekibimiz oyuna ağırlığını koydu ve Bauer ile Lo Bianco’nun 3 sayılık servisleriyle ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi. Mola sonrası rakibine sadece 3 sayı veren Takımımız skoru 21-14’e getirince rakibine mola aldırdı. Moladan sayıyla dönen Fenerbahçe Grundig rakibin sayısı almasına izin vermedi ve Yeun Koung Kim’in tek başına ürettiği 8 hücum sayısıyla seti 11 sayı farkla 25-14 önde bitirdi.


Rakibin 3 sayılık serisiyle başlayan üçüncü sette Nantes VB’ye 3 sayılık seriyle cevap veren Fenerbahçe Grundig 3-3’te eşitliği yakaladı. Etkili oyununu sürdüren ekibimiz ilk teknik molaya 8-5 önde giren taraf oldu. Mola sonrası farkı 2 sayıya kadar indiren rakibe karşı Kim ve Montaño’nun etkili smaçlarıyla sayılar bulan Fenerbahçe Grundig ikinci teknik molaya 5 sayı farkla 16-11 önde girdi. Oyunun devamında Kim’in etkili servisiyle sayı bularak başlayan Sarı Melekler etkili oyununu maçın sonuna kadar sergiledi ve karşılaşmayı 25-14 kazandı.