04.01.2012

Fenerbahçe Grundig 3-2 Halkbank

Aroma Erkekler Voleybol Ligi’nin 10. Haftasında, Burhan Felek Spor Salonu’nda Halkbank ile karşılaşan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, mücadeleden 3-2 galip ayrıldı.Bu galibiyetle puanını 24’e yükselten Takımımız, liderliğe yükseldi

Etkili servis ve yükse bloklarla maça hızlı başlayan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız, rakibine 4:0’da mola aldırdı. Emre Batur ve Leonel Marshall ile köşe hücumlarını kullanan Takımımız Halkbank’ın manşet hatalarını da kullanarak farkı 4 sayıya kadar çıkarınca 15:11, Halkbank antrenörü Ümit Hızal, ikinci molasını da aldı. Hızlı oynamaya çalışan konuk ekibe karşı Tomislav Coskovic’in de devreye girmesiyle bariz bir üstünlük kuran Fenerbahçemiz, ilk seti 25-21 kazandı.

İkinci setin başlarında toparlanan Ankara ekibi, Gundars Celitans’ın etkili servisleriyle ilk teknik molaya 7:8 önde girdi. Çek oyuncu Peter Platenik ve Can Ayvazoğlu’nun da katkısıyla farkı arttıran Halkbank, 8:12’de gelen Fenerbahçe Grundig molasından sonra hücum temposunu kaybedince, 16:17’de bir mola alarak oyunu kesti. Karşılıklı sayılarla devam eden seti Halkbank 19-25 önde tamamladı

Üçüncü sete etkili başlayan Ankara ekibi oldu. Mola sonrası inanılmaz bir efor sarfeden Takımımız Marshall liderliğinde rakibini adeta bunalttı, farkı kapatarak ikinci teknik molaya 16:15 önde girdi. Ancak manşette basit hatalar yapan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız seti 21-25 geride tamamladı.

Dördüncü sete başlarken Sırp yıldızı Ivan Miljkovic ve Soner Mezgitçi’yi oyuna alarak ideal dizilişine kavuşan Fenerbahçe Grundig, ilk bölümde 7-3 öne geçmesine rağmen bu üstünlüğünü fazla koruyamadı ve skor 9-9’da eşitlendi. 16:13 önde girdiği ikinci teknik moladan sonra rakip hücumlara daha iyi bloklar kuran Takımımız, Halkbank’ın yaptığı ikili değişikliğe rağmen temposunu yitirmedi ve seti 25:22 kazandı.

İlk yarısında takımların birbirinden kopamadığı tie break setinde saha değişiminden sonra iyi defans yapan Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımımız 12-9 öne geçerken rakip takım her iki molasını da kullandı. Bu andan sonra Emre ve Marshall ile üst üste 2 blok sayısı üreten Takımımız seti 15-10 maçı da 3-2 kazandı.