Fenerbahçe Grundig 6'li Play-Off Turu'nda

24.02.2016

Fenerbahçe Grundig 6'li Play-Off Turu'nda

Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımız, CEV Denizbank Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi 12’li Play-Off Turu’nda 3-0’ın rövanşında Polonya temsilcisi Chemik Police’yi ağırladı. Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin kazananı, 25-21, 25-16, 25-14’lük setler sonucunda Sarı Melekler oldu ve adını 6’lı Play-Off turuna yazdırdı. Takımımız 6’lı Play-Off turunda Dresdner SC-Dinamo Moskova eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak. 
 

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Hakan Dinçay da izlediği maça Takımımız, Yeon Koung Kim, Brankica Mihajlovic, Christa Harmotto Dietzen, Eda Erdem Dündar, Lucia Bosetti, Katarzyna Skorupa ilk altısı ve libero Gizem Karadayı ile başladı.
 

Karşılıklı sayılarla skor üstünlüğünün el değiştirerek başladığı mücadelede ilk teknik molaya önde giren taraf 8-5’lik skorla Sarı Melekeler oldu. Mola sonrası 3 sayılık seriyle skoru 8-8’de eşitleyen rakibe Kim’le yanıt veren Takımımız, farkı 3 sayıya çıkararak skoru 14-11 yaptı ve rakibine mola aldırdı. İkinci teknik molası 16-12 Fenerbahçemizin üstünlüğüyle geçilen mücadelenin kalan bölümünde de istediği oyunu sahaya yansıtan Sarı Melekler seti 25-21 kazandı.
 

İkinci sette rahat bir oyun sergileyen ekibimiz ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Polonya temsilcisi mola sonrası 3 sayılık seriyle farkı 1 sayıya indirdi ancak Mihajlovic, Bosetti ve Kim’in sayıları farkı tekrar açınca rakip mola aldı. İkinci teknik molayı da 16-11 önde geçen Marcello Abondanza’nın öğrencileri, etkili oyununu kalan bölümde de sürdürdü ve seti 25-16 kazanarak maç skorunu 2-0 yaptı.
 

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette ilk teknik molaya 8-7’lik skorla Fenerbahçemiz üstün girdi. İstediği hücum organizasyonlarını gerçekleştiren Sarı Melekler, iyi defansla rakibin sayı bulmasını zorlaştırdı ve ikinci teknik mola 16-11 ekibimizin üstünlüğüyle geçildi. Skor avantajını kalan bölümde de elinden bırakmayan Sarı Melekeler, seti 25-14, maçı da 3-0 kazandı.
 

FENERBAHÇE GRUNDIG 3-0 CHEMIK POLICE

Salon: Burhan Felek
Hakemler: Viktor Kozlovskyy (Ukrayna), Sinisa Isajlovic (Avusturya)
Fenerbahçe Grundig: Dietzen, Mihajlović, Kim, Eda, Bosetti, Skorupa, Gizem (L), Merve (L) (Polen)
Chemik Police: Werblińska, Bednarek-Kasza, Havelkova, Montaño, Wołosz, Veljković, Zenik (L) (Bełcik, Kowalińska, Pena Isabel, Jagielo)
Setler: 25-21, 25-16, 25-14
Süre: 74 dakika (28,23,23)

 

fotoğraflar