Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi'ne galibiyetle başladı

27.10.2019

Fenerbahçe HDI Sigorta, AXA Sigorta Efeler Ligi'ne galibiyetle başladı

Son şampiyon Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Efeler Ligi'nin ilk haftasında Halkbank'ı konuk etti. Ekibimiz, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu'nda oynanan mücadeleyi 3-1 kazanarak lige galibiyetle başladı. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay da takımımızı yalnız bırakmadı.


Başantrenörümüz Mariusz Sordyl yönetimindeki Fenerbahçe HDI Sigorta, ligdeki ilk maçına; Ulaş Kıyak, Salvador Hidalgo, Emre Batur, Wouter Ter Maat, Thibault Rossard, Oğuzhan Karasu ve libero Ahmet Karataş ile başladı.


Hidalgo'nun kullandığı servis turunda seri yakalayan Fenerbahçe HDI Sigorta, molaya 12-6 önde gitti. Mola dönüşü konuk takım skoru 14-14'te eşitlerken, Oğuzhan Karasu, Ulaş Kıyak ve Ter Maat ile 18-15 öne fırlayan Sarı lacivertliler, Metin Toy'u durdurmakta zorlanınca skor 23-23'e geldi. Setin sonu büyük çekişmeye sahne olurken, Emre Batur'un önce ortadan bulduğu, ardından blok sayısıyla Fenerbahçe HDI Sigorta seti 29-27 kazandı.


İkinci set karşılıklı sayılara sahne olurken, teknik molaya 12-10 önde giden taraf Fenerbahçe HDI Sigorta oldu. İkinci bölümde skor üstünlüğünü ele alan konuk takım seti 26-28 önde tamamladı ve maçta durum 1-1'e geldi.
Üçüncü set de karşılıklı sayılarla başlarken; teknik molaya Fenerbahçe HDI Sigorta 12-11 önde girdi. Mola dönüşünde skor avantajını sürekli el değiştirirken son bölüme 19-20 Halkbank'ın üstünlüğüyle gidildi. Oldukça çekişmeli geçen üçüncü setin son dakikalarında Oğulcan Yatgın ile 23-22 öne geçen Takımımız, Emre Batur'un sayısıyla seti 25-22 kazandı ve maçta durum 2-1 oldu.


Dördüncü sete Ter Maat'ın sayısıyla başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, rakibinin serisine engel olamayınca 4-6 geriye düştü. Bu bölümde Ter Maat ile sayılar bulan Ekibimiz, son bölüme kadar etkili bir oyun sergileyerek seti 25-21, karşılaşmayı ise 3-1 kazandı.


Fotoğraflar: Ahmet Hopyar

Haber Görselleri