Fenerbahçe HDI Sigorta Şampiyonlar Ligi’ne galibiyetle başladı

09.12.2020

Fenerbahçe HDI Sigorta Şampiyonlar Ligi’ne galibiyetle başladı

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi A Grubu ilk maçında Belçika'nın Lindemans Aalst takımıyla karşılaştı. Setlerini 25-20, 22-25, 21-25, 25-17, 9-15 önde tamamladığı maçı 3-2 kazanan Takımımız, Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle başladı.

Fenerbahçemizin yer aldığı grupta ilk devre karşılaşmaları COVID-19 tedbirleri kapsamında "Bubble" sistemi ile Polonya'nın Kedzierzin-Kozle takımının ev sahipliğinde oynanıyor. Takımımız grubundaki ikinci maçında ev sahibi Kedzierzin-Kozle takımıyla 9 Aralık Çarşamba günü karşılaşacak. Mücadele TSİ 22.30'da başlayacak.

Takımımız maça; Ulaş Kıyak, Graham Vigrass, Nicholas Hoag, Emre Batur, Salvador Hidalgo, Metin Toy altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, farkı 4 sayıya yükseltince Belçika ekibine mola aldırdı: 7-11. Mola sonrası rakibine kolay sayı vermeyen Fenerbahçe HDI Sigorta, etkili hücumlarla skoru 8-15 yapınca rakipten bir mola daha geldi. Bu bölümün ardından Belçika ekibinden 4 sayılık seri gelince bu kez molayı Başantrenörümüz Erkan Toğan aldı. 16-16 eşitliğin ardından skor avantajını yitiren ekibimizden fark 2 sayıya çıkınca mola geldi. Moladan Metin Toy'un sayısıyla dönen Takımımız, son bölümde rakibin savunmasını geçmekte zorlanınca seti 25-20 kaybetti.

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette 4-4 eşitliğin ardından skor avantajını eline geçiren ekibimiz 3 sayıya kadar çıkardığı farkı etkili hücumları ve savunmasıyla korudu: 13-16. 17-17'de skorun eşitlendiği mücadelede karşılıklı hataların ardından Başantrenörümüz Erkan Toğan'dan mola geldi: 21-20. Moladan Ulaş'ın sayısıyla dönen ve skoru eşitleyen Fenerbahçe HDI Sigorta, Hidalgo'nun smacıyla 22-23 öne geçti ve bu kez rakibine mola aldırdı. Bu moladan da Hidalgo'nun sayısıyla dönen Takımımız, seti 22-25 kazandı.

Belçika ekibinin sayısıyla başlayan üçüncü sette Hidalgo'nun hücum, Metin Toy'un da servis sayılarıyla skor 1-3'e geldi. 5-5 eşitliğin ardından Hoag'ın servis sayısıyla tekrar öne geçen ekibimiz, skoru 10-13'e getirince rakipten mola geldi. İyi servis kullanan Fenerbahçe HDI Sigorta farkın erimesine izin vermedi ve skor 19-22'yken rakibine mola aldırdı. Moladan da Vigrass'ın bloğuyla dönen ekibimiz, son bölümde hata yapmadı ve seti 21-25 kazandı.

Dördüncü sete istediği başlangıcı yapamayan Takımımızda Başantrenörümüz Erkan Toğan, skor 15-8 olunca mola aldı. Mola sonrası fark erimedi ve set 25-17 Belçika ekibi lehine sonuçlandı.

Fenerbahçe HDI Sigorta, karşılıklı sayılarla başlayan beşinci sette Hidalgo'nun servis sayısıyla 3-1 öne geçti. 5-5 eşitliğin ardından saha değişimine 6-8 önde giren Takımımız, skoru 9-12'ye taşıyınca Belçika temsilcisinden mola geldi. Kalan bölümde Hidalgo, Hoag ve Vigrass'ın sayı katkılarıyla seti 15-9, maçı da 3-2 kazandı.

Haber Görselleri