"fenerbahçe Her Maça Kazanmak İçin Çikar"

27.08.2013

"fenerbahçe Her Maça Kazanmak İçin Çikar"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ile Kamerunlu golcü Pierre Webo, şartlar ne olursa olsun Fenerbahçe’nin her maça kazanmak için çıktığını söyledi.  

Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu rövanş maçında Arsenal ile karşılaşacak olan Fenerbahçemizde, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ile Kamerunlu oyuncumuz Pierre Webo, maçın oynanacağı Emirates Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Pierre Webo: “Neler yapabileceğimizi göstermek istiyoruz”
Toplantıda ilk sözü alan Pierre Webo, “Yarınki maç bizim için önem taşıyor. Önemli bir rövanş maçı. Amacımız kazanmak. Fenerbahçe büyük bir takım. Şartlar ne olursa olsun kazanmak için sahaya çıkacağız. İlk maçta gösterdiğimiz o kötü görüntüyü değiştirip, Fenerbahçe’nin neler yapabileceğini göstermek istiyoruz. Diğer maç benim gözümde kazaydı. “dedi. 

Ersun Yanal: “Bize yakışan bir sonuç almalıyız”
Teknik Direktörümüz Ersun Yanal da, Fenerbahçe’nin her maça kazanmak için çıktığının altını çizerek, “İlk maçta oynadığımız kötü oyun sonrası, karşılığında gördüğümüz mağlubiyet. Fenerbahçe, büyük bir camia. Dünyanın en büyük taraftar kitlelerinden birine sahibiz. Onların verdiği coşkuyla sahada olmalıyız. Bize yakışan bir sonuç almalıyız. Alacağımız başarılı sonuçlarla takımımızın ivmesini yukarı çekmeliyiz. İyi oyunculardan kurulu takıma sahibiz. En kısa zamanda performansımızı sahaya koymalıyız. Rakibimiz güçlü bir takım. Bizim de sahada göstereceğimiz performans çok önemli” diye konuştu.

Pierre Webo: “Türk futbolu bir ivme kazandı”
Kamerunlu golcü, “Son yılarda Türk futbolundaki gelişme ortada. Bunun en iyi örneği geçen sene bizim UEFA’da gösterdiğimiz başarı. Diğer Türk takımlarının elde ettiği başarılarda var. Türk futbolu iyi bir atılım içerisinde. Hem ligde oynayan, hem de Avrupa’da oynayan oyuncular, buraya sadece para için değil, buradaki mücadelede yer almak için geliyor. Her takımın bir diğerini yenme gücü var” ifadelerini kullandı.

Ersun Yanal: “Biz de Fenerbahçeyiz”
Ersun Hoca, “Rakibimiz iyi organize olmuş ve köklü bir takım. Biz de Fenerbahçeyiz. Hiçbir sonuç Fenerbahçe için sürpriz olmaz. Yarın da zor bir maç bizi bekliyor” şeklinde konuştu.

Ersun Yanal: “Rakiplerine futbolunu kabul ettiren bir Fenerbahçe”
Ersun Yanal, “Hem ofansta hem de defansta doğru futbolu oynamaya çalışan bir  takım oluşturmaya çalışıyoruz derken" Milos Krasic için "Şu an sadece  Fenerbahçe'nin gücüne konsantre olmaya çalışıyoruz. Hangi sistemle oynarsanız  oynayın futbolun iki basit doğrusu ve değerleri var. Top sizdeyken ve top  rakipteyken doğru oynamak zorundasınız. Mutlak değerleri ortaya koyamazsanız  oynadığınız oyunun formatının önemi kalmaz. 4-4-2, 4-4-1-1 farketmez.  Fenerbahçe'de bunları ortaya koyacak oyuncular var, en kısa süre içinde  koyacaktır" değerlendirmesini yaptı.

Ersun Yanal: “Kalede Volkan olacak”
Yanal Volkan Demirel, Mert Günok kıyaslaması ile ilgili olarak "Türkiye'nin çok  iyi 4 kalecisine sahibiz ve çok şanslıyız. Volkan'ın da yaşı 31 ama genç  denenebilir. En verimli çağında. Böyle bir güzel ortamda rekabetten doğan  performans işimize gelecek. Volkan Demirel'i tartışmak bize yakışmaz, o  kariyeriyle her şeyi kanıtladı. Herkes zamanı geldiğinde oynayacak. Kaleci antrenörümüzüde tebrik ediyoruz." yorumunu  yaptı.

Ersun Yanal: “Süreye ihtiyacımız var”
Ersun hoca, "Arkadaşlar biz hem yarışıyoruz, hem hazırlanıyoruz. Bu süreçte  birçok oyuncu bizden uzak kaldı. Sakatlıklar yaşadı. Bazı oyuncular geç  katıldılar. Yeni bir teknik direktör, belirsizlikler ve bütün hepsini bir araya  getirmek zordu. Benim nasıl oynatmak istediğimi biliyorsunuz. Bunun için biraz  süreye ihtiyacımız var ama çok net bunu biliyorum ki oyuncularımız buna  ulaşacak. Yavaş yavaş buna yaklaşıyoruz. İkinci yarıda geçen hafta ilk defa  rakiplerden daha fazla koşu mesafelerine sahip olduk. Bunu yapan oyuncularla oynamak ve böyle bir rekabet getirmek gerekiyor" dedi.

Ersun Yanal: “Hiçbir oyuncum ile sıkıntım yok”
Ersun Yanal, "Biz çok karmaşık bir şey yapmıyoruz. Çok basit bir şey. Futbolun  geldiği nokta belli. Yapılan analiz ve testlerle çok rahatlıkla oyuncuların  nerede, kimin oynaması gerektiğini biliyoruz. Bazı seviyelere ulaşmayan  oyuncularla oynanmadığını biliyoruz. Başkanımız Aziz Yıldırım'ın büyük desteği var. Çok net  bilinen sonuçlarla yol almazsak hata yaparız. Hem günün koşularındaki fiziksel  parametleri ortaya koymak zorundayız. Fenerbahçe'de bunu sağlayacak tüm ortam  hazır.  Hiçbir oyuncum ile sıkıntım yok. Emre'nin bir sakatlığı var. Eğer gerçekten analizlerde dayanıklı gözükmüyorlarsa bu dayanıklığı sağladıkları zaman  oynayacaklar" ifadelerini kullandı.

Futbolculardan Pierre Webo da, son maçlarda gol pozisyonu bulamamalarıyla ilgili  gelen eleştiriye katılmadığını söyledi.