"fenerbahçe İçin Elimden Gelenin En İyisini Yapacağim"

08.08.2013

"fenerbahçe İçin Elimden Gelenin En İyisini Yapacağim"

Spartak Moskova Kulübü ile transferi konusunda anlaşılan Nijeryalı futbolcu Emmanuel Emenike, sağlık kontrolü öncesinde FBTV’de Fatih Demirkol’un sorularını yanıtladı. 
Emenike, İstanbul’a döndüğü için çok mutlu olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “İstanbul’a döndüğüm için çok mutluyum. Sağlık kontrolleri iyi giderse yeniden Fenerbahçe’nin futbolcusu olacağım.”
  Taraftarlarımızın kendisinin Spartak Moskova’ya gidiş sürecinde ve sonrasında da desteklerini hep hissettiğini söyleyen başarılı futbolcu, taraftarlarımızın dün kendisini çok güzel karşıladığını ifade etti. Emenike, “Beni havaalanında çok güzel karşıladılar. Fenerbahçe’den ayrı olduğum dönemde de Fenerbahçe’yi hiç aklımdan çıkartamadılar. İstanbul’da da Rusya’da da bana özel ilgi gösterdiler.” diye konuştu.
  Sağlık kontolü öncesinde sağlık durumunun nasıl olduğu sorulduğunda ise Emenike, “3-4 hafta önce Rusya ligi başladı. O dönem boyunca da maçlarda oynadım ve kendimi iyi hissediyorum.” dedi. 
  Sağlık kontrolüne girmeden önce taraftarlarımıza ve camiamıza ‘İyi Bayramlar’ dileyen futbolcu, sözlerini “Fenerbahçe’de oynamak benim için bir rüyaydı. Umarım her şey iyi gider. Fenerbahçe için elimden gelenin en iyisini yapacağım.” diyerek sonlandırdı.
   
"Kendimi eve dönmüş gibi hissediyorum"
   
  Öte yandan Emenike, sağlık kontrolleri öncesinde basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. Başarılı futbolcu, “Gerçekten çok mutluyum kendimi eve dönmüş gibi hissediyorum” dedi.
  Taraftarlarımızın kendisini çok iyi karşıladığını söyleyen Emenike, kendilerine çok teşekkür etti.
  Sağlık kontrolünün iyi geçmesi halinde imzalayacağı kontrat sonrasında Fenerbahçemiz için takım arkadaşlarıyla birlikte elinden gelen her şeyi yapacağını söyleyen Emenike, geçtiğimiz yıl yaşadığı sakatlıkla ilgili sorulan bir soruya “Geçen sezon bir sakatlık geçirmiştim ancak şu anda çok iyiyim. Rusya ligi Türkiye’den erken başladığı için orada da forma giydim.” yanıtını verdi.
  Bir basın mensubunun Fenerbahçemizin geçirdiği zor günleri sorması üzerine de Emenike, “Bu konuda konuşmak istemiyorum, geçmiş geçmişte kaldı diyelim ve geleceğe bakalım.” şeklinde cevap verdi.